نشست پرسش مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته و پاسخ با شرکت های فناوری

در نشست پرسش و پاسخ مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته به همراه معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت فارس با شرکت های فناوری پارک علم و فناوری فارس با مدیران شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری  استان فارس مسایل علمی، فنی،  تولیدی و تجاری در استان فارس مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پیام خبر، در نشست پرسش و پاسخ مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته به همراه معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت فارس با شرکت های فناوری پارک علم و فناوری فارس با مدیران شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری  استان فارس مسایل علمی، فنی،  تولیدی و تجاری در استان فارس مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر رضا نقی پور مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته  گفت :صندوق حمایت از تحقیقات وتوسعه صنایع پیشرفته در سال جاری (۱۳۹۸) با سرمایه ای بالغ بر ۱۲۵۰ میلیارد ریال مشعول فعالیت است.
رضا نقی پور اصل با اشاره به شکل گیری و توسعه سایر خدمات صندوق در کنار ارائه تسهیلات و صدور ضمانت نامه، تدوین آیین نامه های خدمات کارشناسی و سرمایه گذاری خطرپذیر را از جمله اولویت های در دستور کار صندوق عنوان کرد.
ایشان ضمن تقدیر از مهندس ایزدی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و همکاران اضافه کرد: در کنار سامانه الکترونیک صندوق با افتتاح دفتر نمایندگی صندوق در استان امیدوار هستیم سرعت خدمات رسانی به بنگاه های فناور پارک و مرکز رشد افزایش یابد.
وی افزود:صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کاملا دولتی بوده و در راستای سیاست‌های حاکمیتی حرکت می‌کند، لذا طرح‌های نوآورانه و دارای فناوری‌های نوین، مورد حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته قرار می‌گیرند.  
رییس هیات مدیره ومدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته افزود: خدمات کارشناسی و حمایت مالی و اعتباری از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی در بخش خصوصی و تعاونی به صورت اعطای تسهیلات با نرخ ترجیحی، سرمایه‌گذاری خطرپذیر غیرمستقیم، بیمه‌های تخصصی از طریق شرکت‌ها و مؤسسات بیمه‌ای مربوط، کمک‌های بلاعوض، پرداخت یارانه سود تسهیلات ازجمله موضوعات فعالیت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته است.
 وی تصریح کرد: همچنین، این صندوق در زمینه‌های تخصصی خرید، انتقال، جذب و توسعه فناوری‌های پیشرفته و خدمات مربوط به آنها، خدمات مهندسی و طراحی، سرمایه‌گذاری خطرپذیر، نمونه‌سازی (آزمایشگاهی، نیمه‌صنعتی و صنعتی) و تولید نیمه صنعتی، صنعتی و انبوه ضمانت نامه صادر می‌کند.
دراین جلسه مهندس جواد کلاهدوزان بازرس ویژه وزارت صمت،  گفت: وزارت صمت از تمامی طرحهای نوآورانه وفنآورانه و دانش بنیان در راستای تسهیل زیرساخت ها حمایت های همه جانبه انجام خواهد  داد.
جواد کلاهدوزان با اشاره به تاکید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت بر پیگیری مسائل مربوط به واحدهای تولید و اهتمام در رفع مشکلات شرکت های فعال، در ارتباط با دریافت هرگونه پیشنهادات و  نقطه نظرات فعالان صنعت و انعکاس با مقام عالی وزارت و دستگاه های ذیربط و تابعه اعلام آمادگی نمود.
وی تصریح کرد: باحضور مهندس ایزدی بعنوان رییس سازمان صمت فارس شاهد پیشبرد مسایل علمی، فنی،   تولیدی و تجاری در استان فارس هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.