کد خبر: 3637
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) در فارس آغاز شد / احمدرضا نداف، صدرالله زین‌العبادی ، سید امیرعباس جلالی/ عکس: علی روزطلب طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) در فارس آغاز شد / احمدرضا نداف، صدرالله زین‌العبادی

مدیر گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: هدف از برگزاری همه این برنامه‌های قرآنی، ساختن جامعه قرآنی است.

به گزارش پیام‌ خبر؛ آیین گشایش نخستین دوره طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) امروز، ۱۹ آذرماه در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد.
در مراسم افتتاحیه این طرح که به‌منظور استعدادیابی قرآنی دانش‌آموزان اجرا می‌شود، بیش از یک هزار نفر از دانش‌آموزان به همراه والدین آنان حضور داشتند و در ابتدا حمید شاکرنژاد، قاری بین‌المللی کشورمان آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کرد.

احمدرضا نداف، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این آیین به برگزاری هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در سال جاری اشاره کرد و از دانش‌آموزان خواست تا در این رویداد بزرگ قرآنی مشارکت داشته باشند.
وی افزود: ثبت‌نام در این آزمون از ۲۰ روز قبل آغاز شده است و متقاضیان تا ۲۵ آذرماه جاری مهلت دارند تا در این آزمون ثبت‌نام کنند.
نداف با بیان اینکه تاکنون قریب ۵ هزار نفر در این آزمون از استان فارس ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: پیش‌بینی می‌شود این تعداد در هفته آینده بیشتر شود.
رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس با یادآوری اینکه در سال گذشته از این استان ۱۷ هزار نفر شرکت کردند، گفت: البته این تعداد شرکت‌کنندگان آزمون‌های شفاهی و کتبی بود که امسال آزمون کتبی به‌صورت جداگانه و به‌همت وزارت ارشاد برگزار می‌شود.
وی در عین حال این نکته را یادآور شد که امسال امکان ثبت‌نام متقاضیان زیر ۱۲ سال در این آزمون نیز فراهم شده است که دانش‌آموزان می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

احمدرضا نداف، مدیر گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این آیین گفت: شاهچراغ چشم و چراغ شیراز است و چه تبرک بهتر از این که امروز در جمع قرآن‌دوستان فارس، در این سرای مطهر حضور پیدا کرده‌ایم.

مدیر گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: هدف از برگزاری همه این برنامه‌های قرآنی، ساختن جامعه قرآنی است.

صدرالله زین‌العبادی، رئیس گروه قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس نیز در این آیین گفت: قرآن کتاب نور و هدایت بشری است که باید همواره تلاش کنیم تا با آن انس بگیریم.
وی از دانش‌آموزان خواست تا با قرآن کریم انس عملی بگیرند و ادامه داد: توجه به نونهالان و دانش‌آموزان در فعالیت‌های قرآنی یکی از نیازهای اصلی توسعه فرهنگ قرآنی در کشور است.
زین‌العبادی با تأکید بر اینکه همگان باید برای مهجوریت‌زدایی قرآن کریم تلاش کنند، از والدین دانش‌آموزان خواست تا فرزندان خود را تشویق به قرآن‌آموزی کنند.
وی به برگزاری این مراسم نیز اشاره کرد و گفت: طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) برای نخستین بار در استان فارس اجرا می‌شود که این طرح ویژه دانش‌آموزان پسر و دختر  ۸ تا 15سال است.
رئیس گروه قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس همچنین از دانش‌آموزان خواست تا در طرح ملی حفظ قرآن (طرح ۱۴۵۳) در سال جاری نیز شرکت کنند و ادامه داد: در سال گذشته قریب ۱۵۸ هزار از دانش‌آموزان فارس در طرح ملی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم مشارکت داشتند که امیدواریم امسال این رقم افزایش یابد.
پس از برگزاری آیین آغازین نیز، کارگاه توجیهی دانش‌آموزان به‌همراه والدین آن‌ها به‌منظور آشنایی آنان با جزئیات دقیق این طرح استعدادیابی قرآنی در رواق دارالذکر حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد.
یادآور می‌شود، اولین دوره طرح ملی شباب‌الرضا(ع) به‌همت مؤسسه قرآنی ذکر جمیل، مرکز قرآن و عترت بسیج دانشجویی فارس، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس و آموزش و پرورش استان همکاری دارند.

طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) در فارس آغاز شد / احمدرضا نداف، صدرالله زین‌العبادی ، سید امیرعباس جلالی/ عکس: علی روزطلب
طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) در فارس آغاز شد / احمدرضا نداف، صدرالله زین‌العبادی ، سید امیرعباس جلالی/ عکس: علی روزطلب
طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) در فارس آغاز شد / احمدرضا نداف/ عکس: علی روزطلب
طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) در فارس آغاز شد / صدرالله زین‌العبادی/ عکس: علی روزطلب
طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) در فارس آغاز شد / / عکس: علی روزطلب
طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) در فارس آغاز شد / حمید شاکری‌نژاد / عکس: علی روزطلب
طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) در فارس آغاز شد / حمید شاکری‌نژاد / عکس: علی روزطلب
طرح ملی تلاوت شباب‌الرضا(ع) در فارس آغاز شد / قرائت خجسته / عکس: علی روزطلب

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.