سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس

همزمان در سراسر کشور دومین مرحله آزمون صدورپروانه اشتغال به کار حرفه های مهندسی معدن در شیراز مرکز استان فارس برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان فارس و معاون فنی سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: در اجرای مواد ۵، ۱۱ و ۲۱ آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی معدن، "دومین آزمون صدور و تغییر رسته پروانه اشتغال ویژه اعضای سازمان نظام مهندسی معدن در رسته های پی جویی اکتشاف و استخراج معدن" جمعه ۲۲ آذرماه همزمان با ۱۴ استان در شیراز برگزار شد.

محمد حسین شرافت افزود: در این آزمون تعداد ۲۴۰۰ نفر از مهندسین رشته های مرتبط با زمین شناسی و معدن در سراسر کشور در دو رسته پی جویی، اکتشاف و استخراج و بهره برداری معدن شرکت نمودند که ۲۵ درصد شرکت کنندگان بانوان و ۷۵ درصد هم آقایان بودند.
وی همچنین گفت: پس از اعلام نتایج، جهت پذیرفته شدگان با لحاظ نمودن سوابق کار حرفه ای در بخش معدن، پروانه اشتغال مربوطه صادر خواهد شد که براساس آن به عنوان یک بازوی تخصصی و فنی در کنار سازمان صنعت، معدن و تجارت و معدنکاران پرتلاش استان خدمت خواهند کرد.

اعتبار نتایج آزمون برای شرکت کنندگان نیز، به مدت دوسال خواهد بود.
این آزمون با حضور مهندس حسینی معاون معدنی سازمان صنعت معدن تجارت استان فارس و نمایندگان وزارت صنعت معدن تجارت و سازمان نظام مهندسی معدن استان فارس به نحو بسیار مطلوبی برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.