کد خبر: 3690
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
کربلای معلی حرم مطهر حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع)

رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

به گزارش پیام خبر، حسن پلارک با اشاره به حوادث اخیر عراق و ناآرامی های رخ داده در این کشور، اظهار کرد: علی رغم تلاش گسترده و پرهزینه دشمن برای برهم زدن روابط دو ملت و دو کشور، مردم هر دو کشور با بصیرت و هوشیاری با این مسئله برخورد کرده و روند اعتراضات و ناآرامی ها که بعضاً با حرکات تفرقه انگیز برخی عوامل و ایادی دشمن نیز همراه بود، بر روابط ملت ایران و عراق تاثیری نداشته است.

رئیس سازمان توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی، سیاحتی و زیارتی ایران و عراق ادامه داد: مردم ایران و عراق علاقمند به مقدسات مشترک در ایران و عراق هستند، چنان که زائران ایرانی در شرایط کنونی از طریق مرزهای هوایی به زیارت عتبات عالیات مشرف می شوند و زائران عراقی با قوت سابق به مشهد مقدس می آیند.

همراهی ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی با پروژه های بازسازی عتبات عالیات

پلارک تاکید کرد: برخی ناآرامی ها و نیز اعتراضات مردمی در عراق، در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده بلکه نزدیک به 500 هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و به صورت شبانه روز کار را پیش برده اند.

وی با بیان اینکه ما از برنامه ها جلوتر هم حرکت کرده ایم، ابراز کرد: در جریان ناآرامی ها و اعتراضات داخلی عراق، هیچ گونه تعرضی به عملیات بازسازی عتبات عالیات صورت نگرفته و مانعی برای نیروهای مشغول به کار ایجاد نشده است.

پلارک با اعلام رشد 30 درصدی کمک های مردمی در بازسازی عتبات عالیات در سال جاری، ابراز کرد: همین میزان رشد را در کمک به برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی نیز شاهد بودیم چنان که تعداد مواکب ایرانی امسال در مقایسه با سال گذشته با رشد دوبرابری همراه بود.

رئیس کمیته هماهنگی و مشارکت های مردمی ادامه داد: در اربعین امسال و در پی کمک های مردمی 108 میلیون پرس غذای طبخ و بین زائران توزیع شد، این آمار در سال گذشته نزدیک به 65 میلیون پرس می شد. اینها همه درپی افزایش چشمگیر کمک های مردمی رخ داده است.

تکمیل صد درصدی صحن حضرت زهرا(س)/ انجام عملیات ترفیع گنبد حسینی تا پایان سال

وی درباره روند انجام پروژه های ستاد بازسازی عتبات عالیات در عراق، اعلام کرد: نزدیک ترین پروژه در دست بهره برداری ستاد، تکمیل 100 درصدی صحن حضرت زهرا(س) است که با سالروزو ولادت حضرت زهرای مرضیه(س)، به اتمام می رسد. همچنین کار ترفیع گنبد حضرت سیدالشهداء(ع) انجام شده و در حال انتقال است و احتمالا تا پایان سال نصب می شود.

پلارک با بیان اینکه پروژه سنگفرش حیاط های سامرا نیز امسال به اتمام می رسد، خاطرنشان کرد: اصلی ترین پروژه در دست انجام ستاد بازسازی عتبات عالیات، ساخت و تکمیل صحن عقیله بنی هاشم(س) در جوار بارگاه ملکوتی امام حسین(ع) است. البته پروژه های دیگری نیز در سامرا و کاظمین داریم لذا تقاضا می شود مردم خیر و محب اهل بیت(ع)، نذورات شان را با عنوان کمک به بازسازی عتبات اختصاص دهند تا دست ستاد برای تخصیص باز باشد و آنجا که ضروری تر است نذورات را هزینه کند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.