کد خبر: 3690
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
کربلای معلی حرم مطهر حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع)

رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

به گزارش پیام خبر، حسن پلارک با اشاره به حوادث اخیر عراق و ناآرامی های رخ داده در این کشور، اظهار کرد: علی رغم تلاش گسترده و پرهزینه دشمن برای برهم زدن روابط دو ملت و دو کشور، مردم هر دو کشور با بصیرت و هوشیاری با این مسئله برخورد کرده و روند اعتراضات و ناآرامی ها که بعضاً با حرکات تفرقه انگیز برخی عوامل و ایادی دشمن نیز همراه بود، بر روابط ملت ایران و عراق تاثیری نداشته است.

رئیس سازمان توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی، سیاحتی و زیارتی ایران و عراق ادامه داد: مردم ایران و عراق علاقمند به مقدسات مشترک در ایران و عراق هستند، چنان که زائران ایرانی در شرایط کنونی از طریق مرزهای هوایی به زیارت عتبات عالیات مشرف می شوند و زائران عراقی با قوت سابق به مشهد مقدس می آیند.

همراهی ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی با پروژه های بازسازی عتبات عالیات

پلارک تاکید کرد: برخی ناآرامی ها و نیز اعتراضات مردمی در عراق، در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده بلکه نزدیک به 500 هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و به صورت شبانه روز کار را پیش برده اند.

وی با بیان اینکه ما از برنامه ها جلوتر هم حرکت کرده ایم، ابراز کرد: در جریان ناآرامی ها و اعتراضات داخلی عراق، هیچ گونه تعرضی به عملیات بازسازی عتبات عالیات صورت نگرفته و مانعی برای نیروهای مشغول به کار ایجاد نشده است.

پلارک با اعلام رشد 30 درصدی کمک های مردمی در بازسازی عتبات عالیات در سال جاری، ابراز کرد: همین میزان رشد را در کمک به برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی نیز شاهد بودیم چنان که تعداد مواکب ایرانی امسال در مقایسه با سال گذشته با رشد دوبرابری همراه بود.

رئیس کمیته هماهنگی و مشارکت های مردمی ادامه داد: در اربعین امسال و در پی کمک های مردمی 108 میلیون پرس غذای طبخ و بین زائران توزیع شد، این آمار در سال گذشته نزدیک به 65 میلیون پرس می شد. اینها همه درپی افزایش چشمگیر کمک های مردمی رخ داده است.

تکمیل صد درصدی صحن حضرت زهرا(س)/ انجام عملیات ترفیع گنبد حسینی تا پایان سال

وی درباره روند انجام پروژه های ستاد بازسازی عتبات عالیات در عراق، اعلام کرد: نزدیک ترین پروژه در دست بهره برداری ستاد، تکمیل 100 درصدی صحن حضرت زهرا(س) است که با سالروزو ولادت حضرت زهرای مرضیه(س)، به اتمام می رسد. همچنین کار ترفیع گنبد حضرت سیدالشهداء(ع) انجام شده و در حال انتقال است و احتمالا تا پایان سال نصب می شود.

پلارک با بیان اینکه پروژه سنگفرش حیاط های سامرا نیز امسال به اتمام می رسد، خاطرنشان کرد: اصلی ترین پروژه در دست انجام ستاد بازسازی عتبات عالیات، ساخت و تکمیل صحن عقیله بنی هاشم(س) در جوار بارگاه ملکوتی امام حسین(ع) است. البته پروژه های دیگری نیز در سامرا و کاظمین داریم لذا تقاضا می شود مردم خیر و محب اهل بیت(ع)، نذورات شان را با عنوان کمک به بازسازی عتبات اختصاص دهند تا دست ستاد برای تخصیص باز باشد و آنجا که ضروری تر است نذورات را هزینه کند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.