کد خبر: 3728
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
پاییز النگدره و هزار جریب

جشنواره برگ های پاییزی برای دومین سال پیاپی به همت شهرداری منطقه 2 شیراز در بوستان «وصال» برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، مهران بهرامی نژاد، امروز در حاشیه برگزاری جشنواره برگ های پاییزی که برای دومین سال پیاپی در شیراز برگزار شد، گفت: سال گذشته این جشنواره در چند بوستان سطح شهر برگزار شد و امسال بوستان «وصال»، میزبان این جشنواره است.

شهردار منطقه 2 شیراز با اشاره به اینکه شهر شیراز یکی از شهرهایی است که چهار فصل را در خود داشته و حس خش خش برگ های پاییزی در خاطرات مردم مانده است، افزود: اکنون با توجه به ساخت و سازها فضای نوستالژیک پاییزی، کمتر در اذهان مردم وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری منطقه 2 برای احیای خاطرات مردم اقدام به برپایی این جشنواره کرده است، اظهارداشت: همکاران ما با جمع آوری برگ های خشک در جای جای شهر و پهن کردن آن در بوستان «وصال» و با ایجاد طرح های مختلف تلاش داشتند که خاطرات را برای مردم احیا کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه 10 کامیون برگ برای برپایی این جشنواره، جمع آوری شده است، افزود: برگ ها تا چهار روز در این محل نگهداری می شوند تا مردم بتوانند حداکثر استفاده را داشته باشند و بعد از آن به کودبرگ تبدیل می شود.

وی تاکید کرد: از سال گذشته به شکل ابتکاری این برنامه در شیراز آغاز شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.