مسجد مقدس جمکران

مدیر دفتر تهران مسجد مقدس جمکران با بیان‌ اینکه برای معرفی هر چه‌بهتر این پایگاه عظیم تشیع نیاز به بهره‌گیری از ظرفیت کارشناسان حوزه بین‌الملل داریم، گفت: بر این اساس شورای راهبردی خادمان بین‌الملل مسجد مقدس جمکران با حضور اساتید ارشد حوزه بین‌الملل راه‌اندازی شد.

به گزارش پیام خبر، ابراهیم صدوقی، با اشاره به اینکه در دنیای امروز ارتباطات در جریان سازی به‌ویژه در حوزه بین‌الملل نقش ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: مسجد مقدس جمکران نیز برای معرفی هر چه‌بهتر این مکان مقدس که رهبر انقلاب اسلامی از آن به‌عنوان پایگاه عظیم تشیع یادکردند، در سطح بین‌المللی نیاز به بهره‌گیری از ظرفیت کارشناسانی دارد که در این حوزه خبره هستند.

مدیر دفتر تهران مسجد مقدس جمکران ادامه داد: به‌منظور تحقق این هدف به دنبال بهره‌گیری از ظرفیت نهادهای رسمی و غیررسمی در داخل و خارج از کشور و استفاده از کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه‌های بین‌الملل بودیم تا بتوانیم مسجد مقدس جمکران را به‌عنوان میعاد منتظران و مرکز نشر معارف مهدویت که مورد رضایت ولی خداست در سطح جهانی مطرح کنیم.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، دفتر تهران مسجد مقدس جمکران از اساتید و فعالان ارشد حوزه بین‌الملل دعوت کرد تا برای اثرگذاری و جریان سازی مهدوی در این حوزه حرکت اثرگذاری را آغاز کنند و بر این اساس شورایی در دفتر تهران با حضور اساتید و خبرگان راه‌اندازی و برگزاری جلسات آن آغاز شد.

صدوقی با تأکید بر اینکه این شورا با دو رویکرد عدالت‌گستری و منجی کار خودش را آغاز کرد، گفت: بحث عدالت‌گستری و منجی دو خواسته جامعه بشری امروز است که هردوی این‌ها در ارتباط با حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) ظرفیت تبلیغی دارند.

وی بیان کرد: این شورا در تهران جلساتی را با تولیت مسجد مقدس جمکران و بزرگانی که در حوزه‌های بین‌المللی وعدالت‌گستری و منجی صاحب‌نظر هستند برگزار کرد و به‌تدریج اساتید مختلفی به این شورا پیوستند و درنتیجه شورای راهبردی خادمان بین‌الملل مسجد مقدس جمکران راه‌اندازی شد که امیدواریم ثمرات ارزشمندی را به همراه داشته باشد و خشنودی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) را رقم بزند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.