کد خبر: 3747
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
اتاق بازرگانی فارس

در آیینی با حضور مسئولان، تفاهمنامه سه جانبه با محور نقش آموزش های فنی و حرفه ای در تعالی سطح کیفی محصولات صادرات محور مابین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و رییس اتاق تعاون فارس منعقد شد.

به گزارش پیام خبر، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در نشست مشترک مدیرکل و معاونین آموزش فنی و حرفه ای، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون استان فارس و استاد کاران ارشد صنایع دستی شیراز گفت: امروزه یکی از الزامات فضای کسب و کار، توجه به آموزش است که در صورت تحقق این مهم سایر زنجیره های کسب و کار نیز حرکت مثبت و مناسبی خواهند داشت.
جمال رازقی با بازشماری بسیاری از مشکلات ناشی از کم توجهی به آموزش افزود: به وضوح شاهد اهداف تعیین شده متعالی در سایر بخش ها هستین درحالی که تحقق این اهداف نیاز به آموزش های مرتبط دارد.
وی بیان کرد: تجارت و بازار ما نیاز به آموزش دارد و غفلت از آموزش می تواند ضررهایی را برای کسب و کار و بازار ایجاد کند.
رازقی با اشاره به انعقاد این تفاهم نامه سه جانبه اظهارداشت: افزایش سطح دانش و مهارت های عمومی و تخصصی نیروی کار از ضرورت ها و نیازهای رشد و توسعه اقتصادی هر کشور است لذا در راستای ایجاد بسترهای پایدار شغلی برای کارجویان و مهارت دیدگان نظام آموزش های فنی و حرفه ای مبتنی بر نیاز بازار کار و بهره گیری از ظرفیت و دانش های نوین و پیشرو ، تفاهم نامه همکاری سه جانبه تدوین و تهیه شده است.
رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: در مرحله نخست اجرای این تفاهم نامه باید آموزش های مرتبط با نیاز بازار کار به افرادی که هم اینک مشغول به کار هستند ارائه شود تا بتوانیم فعالیت اثربخشی را در بخش مهارت های کاری نیروی انسانی در استان انجام دهیم.
وی با بیان اینکه در دولت های مختلف به جای اهمیت به تولید، موضوع اشتغال نشانه گرفته شده و هزینه هایی در این زمینه شده است ادامه داد: اینکه به افراد بیکار آموزش هایی ارائه شود و بعد به دنبال اشتغال آنها برویم کار بیهوده ای است که تحقق اهداف این تفاهم نامه را عملی نمی کند بلکه در شرایط فعلی باید شرایط فعلی واحدهای تولیدی حفظ شود.
در این آیین تفاهمنامه سه جانبه با محور نقش آموزشهای فنی و حرفه ای در تعالی سطح کیفی محصولات صادرات محور مابین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و رییس اتاق تعاون فارس امضا شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.