عهدواره

موسوی از آمادگی مشهد جهت میزبانی عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان‌ها خبر داد و گفت: مرحله کشوری نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان‌ها همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پیام خبر، سیدرضا موسوی در آئین اختتامیه نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای خراسان رضوی، اظهار داشت: نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای خراسان رضوی با هدف معرفی الگوها و فعالیت‌های هسته‌های خودجوش مردمی پیشرفت و با شعار «خراسان رضوی؛ سرچشمه معنویت، سرآمد پیشرفت» در امتداد سلسله‌ جلسات ویژه فعالان اجتماعی خراسان رضوی برگزار شده است.

مسئول برگزاری نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای خراسان رضوی افزود: طی فراخوان ارسالی از علاقه‌مندان دعوت به عمل آمد و ۱۰۰ ایده به دبیرخانه رسید که از این تعداد صاحبان ۱۰ ایده برتر انتخاب شده توسط اعضای هیئت داوران نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای خراسان رضوی در موضوعات حفظ محیط زیست، جایگاه معماری و شهرسازی در سبک زندگی اسلامی، بازگشت به روستا، توسعه روستاها با مشارکت نخبگان روستایی، گسترش تولیدات گلخانه‌ای و صادرات به دیگر کشورها، حاشیه شهر و آسیب‌های اجتماعی، ورزش، گردشگری روستایی و کسب و کار طرح‌های خود را ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه این برنامه یک حرکت مردمی بوده که با همکاری قرارگاه منطقه‌ای خاتم‌الانبیاء(ص) و به همت عموم جوانان استان به ویژه روستائیان برگزار شده است، خاطرنشان کرد: در عرصه‌های اجتماعی نیازمند تحول ویژه برای حضور جدی‌تر جوانان هستیم و در اقدامات صورت گرفته توسعه همگانی شهرها و روستاها مورد توجه ویژه قرار گرفته و در این راستا الگوهای برتر حوزه‌های مختلف در سطح کشور به اشتراک گذاشته شده که این الگوها از نیمه دوم بهمن ماه امسال در استان‌های مختلف اجرایی می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰۰ اثر خلاقانه مردمی از ۳۱ استان کشور به دبیرخانه رویداد رسیده است، تصریح کرد: هر الگو در مناطق محل سکونتشان که اغلب روستاهای زادگاهشان بوده ارائه شده و اثربخشی مناسبی هم داشته است؛ پیش از این رویداد یک برنامه ملی با حضور تمامی استان‌ها در مرداد ماه ۹۸ در مشهد برگزار شد.

مسئول برگزاری نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای خراسان رضوی تاکید کرد: برگزیدگان مرحله استانی نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان‌ها در مرحله کشوری این رویداد که در ایام‌الله دهه مبارک فجر در تهران برگزار خواهد شد حاضر می‌شوند؛ در نظر داریم که در سال آینده مرحله کشوری دومین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان‌ها را در شهر امام رضا(ع) که از ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف برخوردار است میزبانی نمائیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.