کد خبر: 3756
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
 • خبرنگار: علی شکوفه
 • چاپ
ابراهیم زره ساز

زره ساز از حمایت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی از هنرمندان موسیقی‌های سنتی و مقامی در مسیر افزایش تولیدات امام رضایی خبر داد و گفت: ۱۴ گروه هنری در نخستین مهرواره کانون پرورش فکری استان شرکت کرده اند.

به گزارش پیام خبر از مشهد، ابراهیم زره‌ساز در حاشیه برگزاری نخستین مهرواره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی، در نشستی خبری با خبرنگاران، اظهار داشت: نخستین مهرواره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی در موضوعات مختلف فرهنگی و هنری در مشهد برگزار شد و ۲۰ اجرای برتر از ۱۴ گروه که ۷ گروه از مشهد و ۷ گروه از شهرستان های قوچان، تایباد، بردسکن، خواف، نیشابور، جغتای و تربت حیدریه در این رویداد هنری داریم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی افزود: این مهرواره با ۳ هدف شاخص حوزه کودک و نوجوان برگزار شده و شرکت‌کنندگان در گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال هستند؛ در دنیای امروز هنر از جذابیت بسیار برخوردار است و می‌خواهیم از هنرمندان موسیقی‌های سنتی و مقامی در مسیر افزایش تولیدات امام رضایی حمایت لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تعداد گروه‌های شرکت‌کننده از ۷ تا ۲۰ نفر هستند، خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد شرکت‌کنندگان پسران و ۳۰ درصد دیگر دختران هستند و ۳ اثر برتر هر گروه با رای اعضای هیئت داوران به مرحله کشوری که در نیمه اول اسفند ماه ۹۸ به میزبانی استان گیلان در رشت برگزار می‌شود راه می‌یابند.

زره‌ساز تصریح کرد: به واسطه همجواری با بارگاه منور رضوی همه مدیران و اعضای کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور از میزبانی مرحله کشوری رویدادها در مشهد استقبال کرده‌اند و ما نیز این آمادگی را داریم و در جهت تحقق آن نیازمند حمایت مسئولان هستیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی تاکید کرد: برنامه بعدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور برگزاری نمایشگاه اسباب‌بازی در تهران بوده، نمایشگاهی که در ایام‌الله دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد و در نظر داریم با همکاری مسئولان استانی و شهری مشابه این نمایشگاه را پس از رویداد تهران در مشهد برگزار کنیم.

وی با تاکید بر اینکه از ظرفیت‌های بسیار خوبی در سطح استان در حوزه اسباب بازی برخوردار هستیم، گفت: در حوزه محصولات فرهنگی و اسباب بازی‌ها تولیدات بسیار خوبی داریم، اما ضعف‌هایی در عرصه عرضه این محصولات وجود دارد که امیدواریم با همکاری مسئولان برطرف شود.

زره‌ساز گفت: از مسئولان مختلف کشوری، استانی و شهری به‌ویژه مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست داریم که حمایت لازم و کافی را از هنرمندان کودک و نوجوان سراسر کشور به‌ویژه خراسانی که صاحب سبک در عرصه‌های مختلف هنری هستند داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.