مهدس ظفر افشون، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارس، مهندس ایزدی، رئیس سازمان صنعت و معدن

وجه به بازه زمانی مشخص در راه اندازی طرح های تولیدی بر توجیه اقتصادی طرح موثر است، درغیر اینصورت جواب عکس می دهد و ضرر و زیان به همراه خواهد داشت که این ضرر متوجه سرمایه گذار و شرایط اقتصادی کشور خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، مهندس ظفر افشون معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری فارس در سفر یک روزه به  جنوب استان (شهرستان های لامرد  و مهر) به اتفاق مهندس حمید رضا ایزدی  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و معاونین و نیز سید محمد موسوی فرماندار مهر و حسین شبانی نژاد  فرماندار لامرد و تعدادی از روسای دستگاههای اجرایی ذی ربط ضمن بازدید از طرحهای اقتصادی در حال احداث و طرح های صنعتی منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد و شهرک صنعتی مهر در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و پیگیری سند پیشران در دو شهرستان با تصویب مصوبات مسایل و مشکلات  را بررسی و راهکارهایی عملیاتی و اجرایی اتخاذ نمودند.

 گفتنی است: در سفر یک روزه معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری فارس از شرکت  مجتمع صنایع  آلومینیوم جنوب، پالایشگاه بنزین پترو پیمان دانا، شهرک صنعتی  شهرستان مهر، شرکت پارسیان  سپهر  طرح استحصال اتان (اتان  ریکاوری) و دیگر طرح های عمرانی و کشاورزی در شهرستان های مهر و لامرد  بازدید بعمل آمد و  برآماده سازی شرکت مجتمع آلومینیوم جهت بهره برداری در سفرمقام عالی ریاست جمهوری  و سایر طرحهای اقتصاد مقاومتی وسند پیشران تاکید نمود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت : مسائل و مشکلات مطرح ‌شده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید توسط صنعتگران و تولید کنندگان شامل موارد زیر می باشد: مشکلات صادرات کالاها با توجه به نرخ ارز، محدودیت‌های واردات مواد اولیه و تأمین ماشین‌آلات به‌روز دنیا، مسائل بدهی و معوقات بانکی، سرمایه در گردش، مشکلات مالیاتی، بیمه‌ای، مسائل زیرساختی برق، آب و گاز،  در شهرک‌های صنعتی،  افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه‌های جانبی، بررسی شد.

وی در این خصوص تصریح کرد: تسریع در تسهیل  و تامین زیر ساخت ها(آب، برق، گاز  و... و.، تسریع در روند واگذاری زمین، تسریع در پرداخت تسهیلات، مساعدت در تسریع ثبت سفارش و سایر شرایط در اجرایی و عملیاتی نمودن طرح های اقتصادی ضرورت دارد.

مهندس ظفر افشون تمام مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را در جهت توسعه استان و بهبود فضای کسب و کار دانست و افزود: عملکرد درست و به موقع مدیران اقتصادی و بانک ها در این کارگروه و در راستای حل مشکلات کارگاه ها و واحدهای تولیدی استان می تواند در رسیدن به شاخص های تولید و اشتغال موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد طرح ها در مدت زمان مشخص به بهره برداری و تولید برسند، اضافه کرد: توجه به بازه زمانی مشخص در راه اندازی طرح های تولیدی بر توجیه اقتصادی طرح موثر است، درغیر اینصورت جواب عکس می دهد و ضرر و زیان به همراه خواهد داشت که این ضرر متوجه سرمایه گذار و شرایط اقتصادی کشور خواهد شد.

 افشون با اشاره به اینکه رونق تولید و تقویت بخش اقتصادی کشور از اولویت های اساسی دولت است اضافه کرد:  امیدواریم با استمرار جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با ظرفیت قانونی این کارگروه و سایر جلسات اقتصادی توسط مسولین در سراسر استان بتوانیم گام‌های مؤثری در راستای حل  مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و تجاری، کشاورزی و گردشگری و تحقق توسعه  فعالیت های اقتصادی در استان فارس  برداریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.