کد خبر: 3787
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
 • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
 • چاپ
پلاک صلح

مدیر نگارخانه سروناز از برپایی نمایشگاه «پلاک صلح» با نمایشگاه گردانی اعظم امینی در اصفهان خبر داد.

به گزارش پیام خبر، هستی خالدی با بیان اینکه نمایشگاه پلاک صلح توسط خانه صفوی با همکاری گالری سروناز شیراز و کمیته ملی موزه های ایران «ایکوم» برگزار می شود، گفت: نمایشگـاه گروهی آثار سازندگان زیور «پلاک صلح» پیشتر در شهرهای شیراز و موزه صلح تهران برگزار شد.

وی از هنرمندان صاحب اثر در این نمایشگاه نام برد و افزود: امین سپاس خواه، آیدا آذر برا، حسین جعفریان، سحر خسرو گرجی، سحر مظلومی، حمیدرضا  ظرافت، نازنین کازرونیان، فیروزه کشاورز، زهرا عباسپور، مهشید امیری، فائزه  جعفری ، سحاب میثاقی ، مجتبی مصلحی، ندا هاشمی، غزال کاروان، نادیا آبزن، هانیه تحریر، سهراب کاوه، مینا ملایی، محسن  رمضانی، سعیده فرامرزی، فاطمه حیدر پناه، نیوشا موسوی، میترا نجیمی، مریم شریفی و مهسا قیصری در این نمایشگاه دارای اثر هستند.

خالدی از افتتاح نمایشگاه پلاک صلح به میزبانی نگارخانه صفوی شهر اصفهان در ۱۳ دی جاری خبر داد و گفت: نمایشگاه تا ۲۵ دی ماه ادامه دارد.

مدیر نگارخانه سروناز شیراز با یادآوری اینکه نمایشگاه پلاک صلح پیشتر از 22 تا 29 آبان سال جاری در موزه صلح تهران برگزار شد، اعلام کرد: اصفهان سومین دعوتی است که از این نمایشگاه می شود و در آن 35 اثر به نمایش درخواهد آمد.

وی عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه گروهی آثار سازندگان زیور «پلاک صلح، بازطراحی شناسه فلزی رزمندگان» در موزه صلح تهران، با نشست و سخنرانی احمد محیط طباطبایی با موضوع: صلح از «منظر ایرانیان» با همکاری و مشارکت شورای بین‌المللی موزه‌ها﴿ایکوم ایران،کمیته ملی موزه‌های ایران﴾، گالری سروناز، استودیو تیر و موزه صلح تهران برگزار شد.

خالدی هدف از برپایی نمایشگاه «پلاک صلح» را بازطراحی مفاهیم و چالش های صلح جهانی با استفاده از نمادها و المانها و موتیف های صلح عنوان کرد.

اعظم امینی، نمایشگاه گردان «پلاک صلح» نیز پیرامون این نمایشگاه، گفت: خلاقیت در بیان مفاهیم صلح آمیز بر روی آنچه زیور می نامیم؛ هدف این نمایشگاه است.

وی با اعلام اینکه پس از انتشار فراخوان، ۸۷ اثر از سراسر ایران به این نمایشگاه ارسال شد، افزود: در نهایت ۴۰ اثر برای نمایش انتخاب شد که از آثار هنرمندان شهرهای تهران، رفسنجان، اصفهان، ساری و شیراز است.

وی تصریح کرد: آنچه در این رویداد مهم بود، حمایت معنوی است که «ایکوم» ایران و نگارخانه سروناز از این رویداد کرد تا آثار صلح جویانه هنرمندان گردآوری شود.

آیین گشایش نمایشگاه گروهی آثار سازندگان زیور  «پلاک صلح، بازطراحی شناسه فلزی رزمندگان» به میزبانی نگارخانه صفوی اصفهان، روز جمعه 13 دی ماه جاری ساعت 17 برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.