بازی پرسپولیس - استقلال دربی 90

مدیرعامل پیشین استقلال معتقد است قوانین سلیقه‌ای مجلس طی ۱۵ سال گذشته باعث شده تا ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس نتوانند مراحل خصوصی‌سازی را به درستی طی کنند.

به گزارش پیام خبر، کاظم اولیایی، مدیرعامل پیشین استقلال درباره شرایط این تیم و انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان جاشنین آندره‌آ استراماچونی اظهار کرد: شرایط به گونه‌ای برای استقلال رقم خورد که مدیریت باشگاه مجبور بود عاقلانه‌ترین راه را انتخاب کند؛ پس چاره‌ای جز انتخاب مربی که آشنا به وضعیت تیم و شرایط بازیکنان باشد نبود. مجیدی از بین ۱۵ تا ۲۰ مربی پیشکسوتی که این معیارها را داشتند انتخاب شد و به نظر من هم مجیدی هر چه زودتر باید از باشگاه درخواست کند کمیته فنی را راه‌اندازی کند، در ضمن داشتن مدیر فنی برای او می‌تواند کمک بسیار خوبی در ایجاد مسوولیت مشترک باشد.

اولیایی درباره جلسه روز گذشته‌اش همراه با جمعی از پیشکسوتان استقلال با مهدی علی‌نژاد، سرپرست معاونت قهرمانی وزارت ورزش توضیح داد: ما هم برای عرض تبریک و توضیح شرایط فعلی استقلال رفته بودیم و هم می‌خواستیم صحبت‌هایی را درباره خصوصی‌سازی باشگاه انجام دهیم. مجمع باید فکری به حال باشگاه استقلال کند زیرا در قانونی که ۱۵ سال است توسط مجلس به تصویب رسیده است، نقص‌هایی وجود دارد. متعجبم مجلس چرا فقط برای خصوصی‌سازی ۲ باشگاه قانون ویژه تصویب کرده است؟ اگر روال خصوصی‌سازی مثل تمام ارگان‌ها، نهادها و کارخانجات که انجام شده از ظرفیت قانونی اصل ۴۴ استفاده می‌شد، واگذاری بهتر و سریع‌تر صورت می‌گرفت. متذکر می‌شوم طبق نظر پژوهش‌های مجلس، واگذاری به صورت پیمان مدیریت مطلوب‌تر و زودتر به نتیجه می‌رسد تا این که چندین قانون متضاد ظرف ۱۵ سال فقط برای این ۲ باشگاه تصویب کند و هیچ‌کدام از آن‌ها هم قابلیت اجرا نداشته و در صورت اجرایی شدن هم آسیب فراوانی به ورزش کشور و این ۲ باشگاه خواهد خورد.

مدیرعامل پیشین استقلال درباره توافق با یکی دو مربی خارجی پیش از انتصاب مجیدی به عنوان سرمربی استقلال گفت: من دیروز هم به علی‌نژاد گفتم که استقلال با شرایط فعلی‌اش باید سازمان‌دهی شود یعنی یک مربی ایرانی که با وضعیت باشگاه آشنا است به همراه کمیته فنی و یک مدیر فنی تیم را رهبری کنند تا بتوان راه استراماچونی را ادامه داد. انتخاب یک مربی خارجی در وسط مسیر اشتباه است زیرا مربی خارجی زمان می‌خواهد تا با تیم آشنا شود و ما این زمان را نداریم. استراماچونی هم با وجود این که زودتر از سایر تیم‌ها، کارش را با استقلال شروع کرد، در چند هفته اول خوب نتیجه نگرفت و زمان برد تا با شرایط تیم و فوتبال ایران آشنا شود.

اولیایی در پایان گفت: فرهاد مجیدی می‌تواند استقلال را کمک کند و راهی که استراماچونی آغاز کرده بود و را به سرانجام خوبی برساند. مجیدی سرمایه استقلال است و باید کمک شود. یک دست صدا ندارد و استقلالی‌ها اگر می‌خواهند تیم محبوب‌شان حمایت شود، باید وی را کمک کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.