کارگاه آموزشی تغذیه در گلخانه های هیدروپونیک در اتاق بازرگانی فارس

کارگاه آموزشی تغذیه در گلخانه های هیدروپونیک سه شنبه با حضور تولیدکنندگان و بهره برداران از استان های فارس و اصفهان در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، محمدصادق حمیدیان نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در این کارگاه آموزشی گفت: در چند سال اخیر محدوده سلامت در کشور دستخوش تغییرات قرار گرفته به طوری که امروز رویکرد درمان محوری جایگزین سلامت محوری شده است.
وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی تولید کمی مد نظر است افزود: در بخش گلخانه ها نیز اهمیت به سلامت موضوع قابل تعمقی استا که نیاز است در تغذیه گلخانه ها به بعد سلامت بیش از گذشته توجه شود و این مسئولیت ما در مقابل آیندگانمان است.
حمیدیان اظهارداشت: تولید در بخش های مختلف علمی، کشاورزی، صنعتی و غیره سطحی با عنوان سطح تولید در مقیاس اقتصادی دارد که اگر این سطح رعایت نشود پروژه موفق نخواهد بود و با بررسی روند گذشته در کشور می بینیم که بسیاری از طرح ها در کشور به دلیل عدم در نظر گرفتن این مهم، مسیر اشتباه انتخاب کرده و در اجرا به نتیجه مطلوب و مورد نظر نرسیدند.
وی اضافه کرد: این درحالی است که این شاخص سطح تولید در مقیاس اقتصادی در طرح گلخانه ها نیز رعایت نمی شود که اگر مسیر هدایت فعالان این بخش تصحیح نشود در آینده شاهد بدهکاران بانکی فراوان در این بخش خواهیم بود.
حمیدیان ادامه داد: با توجه به موضوع مهم محدودیت آب و انرژی در کشور، معتقدیم ریل گذاری توسعه گلخانه ها در کشور باید هر چه سریع تر انجام شود تا بخش تولید گلخانه ای بتواند سهم خوبی در اقتصاد ملی داشته باشد.
در حاشیه این کارگاه آموزشی، کارگروه ملی هیدروپونیک با دستور کار برگزاری سومین کنگره هیدروپونیک با حضور مدیران وزارت جهاد کشاورزی، اساتید دانشگاه، معاونت تولیدات گیاهی و مدیر باغبانی چهاد کشاورزی فارس و بخش اجرا و محققین برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.