کد خبر: 3863
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
افتتاح ۲ ایستگاه متروی فرصت شیرازی و غدیر

مدیر عامل مترو شیراز گفت: تجهیزات خط 2 نسبت به خط یک به میزان زیادی بومی سازی شده است کمتر از 30 درصد تجهیزات از خارج تامین می شود.

به گزارش پیام خبر، حسن مرادی در طی بازدید خبرنگاران از خط 2 مترو شیراز که روز چهارشنبه 18 دیماه صورت گرفت،گفت:  فاز یک با ایستگاه های قهرمانان، عادل آباد، امیرکبیر و امام حسین (ع) تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد

مدیر عامل شرکت مترو شیراز از وجود مشکلات اجرایی و تامین منابع مالی خبر اد و افزود:در نظر داریم تا بهار 1400 بخشی از فاز 2 آماده بهره برداری می باشد .

وی در ادامه به اعتبار مورد نیاز برای تکمیل فاز 2 اشاره کرد و بیان داشت: برای تکمیل آن 12 هزار میلیارد ریال به همراه 23 میلیون یورو اعتبار نیاز واز آنجایی که تجهیزات نسبت به خط یک به میزان زیادی بومی سازی شده  است کمتر از 30 درصد تجهیزات از خارج تامین می شود.

مرادی با یاداوری بر اینکه 75 درصد تونل فاز یک خط 2 پیشرفت فیزیکی داشته است، اظهار داشت: تی بی ام تونل شرقی تا پایان سال به ایستگاه امام حسین (ع) می رسد. 

وی یادآور شد: تی بی ام ها باید از ایستگاه قهرمانان به بوستان ازادی برسد چرا که  

در مورد خط 2 پتانسیل های اقتصادی تعریف شده بود که یکی دو مورد آن به نتیجه رسید.

این مقام مسئول به مشکل عمده در مترو شیراز پرداخت و افزود: تامین واگن هست که متولی اصلی آن وزارت کشور است. خط 2 شروع به بهره برداری برسد چند ماه اول با سرفاصله زیاد به شکل آزمایشی شروع بکار می کند .

مدیر عامل مترو شیراز با توجه به اینکه شهرداری و دولت با استفاده از اوراق مشارکت هزینه ها را تامین کرده اند، افزود: هم چنین عمده کار خط 2 و خط یک با استفاده از منابع مالی اورق مشارکت است.

وی از کلنگ زنی خط 3 در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: ایستگاه 15 خرداد در اولویت غعلی نیست، اما پیش بینی ایستگاه را در خط انجام داده ایم .

مرادی در ادامه از بهره برداری ایستگاه وکیل با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان در دهه فجر امسال خبر دادوگفت: با توجه به اهمیت بازار وکیل تصمیم بر این بود هسته مرکزی ایستگاه بدون ایجاد مزاحمت ترافیکی زده شود هم چنین در کنار این ایستگاه موزه ایی ایجاد خواهد شد .

وی در پایان یادآور شد: از فروش بلیط کمتر از یک ششم هزینه های جاری مترو، تامین می شود.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.