مسعود زاده باقری، مدیر عامل موسسه آموزشی و فرهنگی عطرک

مدیرعامل موسسه آموزشی و فرهنگی عصر طلایی رشد کودک (عطرک) با تسلیت ایام شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و دهه فاطمیه گفت :سومین جشنواره جهانی شادی و نشاط آی مت 26 و 27 دی ماه امسال با حضور مسئولان کشوری، استانی و مقامات عالی مرتبه در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، مسعود زاده باقری با بیان این که این جشنواره با حضور 20 کشور دنیا برگزار خواهد شد اضافه کرد : روسیه، کانادا، مالزی، غنا و امارات از جمله کشور های شرکت کننده در این جشنواره جهانی هستند.

او با اشاره به اهمیت این موضوع که پایلوت و زادگاه آی مت استان فارس است، افزود :فارس به عنوان میزبان اصلی این جشنواره جهانی در کیش حضور به عمل خواهد آورد.

آی مت یک برنامه منحصر به فرد جهت غنی سازی محیط در راستای ارتقاء و تقویت مهارت های پایه مانند مشاهده کردن، فکر کردن، استدلال، برداشتن موانع خلاقیت و... بر پایه بازی و سرگرمی برای کودکان است.

مدیر عامل موسسه آموزشی و فرهنگی عطرک با بیان هدف این جشنواره برای کودکان اظهار کرد : یکی از اهداف این جشنواره در ابتدا دور هم جمع کردن کودکان برای شادی و نشاط در یک محیط بسیار جذاب و سرگرم کننده است، که همچنینهدف دیگر فراموش کردن آگاهی های خود و همراه شدن با نا آگاهی های کودکان خواهد بود تا بتوانیم آینده ای بهتر برای کودکانمان رقم زنیم.

 کودکان برکات زندگی ما هستند پس باید به آن ها توجه بسیار شود

او بیان کرد : کودکان 3 تا 7 سال یک برش خاصی از جمعیت جامعه محسوب می شوند، که خواست ها و نیاز های مخصوص به خود را دارند و باید در این رنج سنی از آنها حمایت های لازم شود.

زاده باقری تصریح کرد : هزار کودک در این جشنواره شرکت کرده اند، که از این تعداد 100 نفر کودک از کشور های مختلف نیز حضور دارند.

همچنین از بین تعداد نفرات شرکت کننده 108 کودک توانمند تر نیز استعداد یابی خواهند شد.

مدیر عامل موسسه آموزشی وفرهنگی عطرک ادامه داد :کودکان را دور هم جمع می‌کنیم، تا بتوانیم از حقوق آنها دفاع و هم اینکه با خیلی از مسائل در دنیای امروزی آشنا کنیم.

زاده باقری افزود : در حاشیه ی این جشنواره برای کودکان برنامه های تفریحی، شاد و پر نشاط نیز در نظر گرفته شده است، که همچنین دعوت از هنرمندان حوزه کودک همچون عمو های فیتیله ای و سایر هنرمندان دیگر در کنار کودکان از برنامه های دیگر این جشنواره است.

او با اشاره به این که جشنواره آی مت در دوبخش برگزار می شود اضافه کرد :بخش اول، بخش علمی جشنواره و بخش دوم شامل موضوعات شادی و نشاط کودکان خواهد بود.

زاده باقری با بیان به اینکه کودکان از کشور ها و استان های مختلف شرکت کرده اند افزود :کودکان در سه گروه مقدماتی، میانی و پیشرفته در کنار هم قرار می‌گیرند، که توانمندی های آن ها را با روش بازی و سرگرمی محک میزنیم وتمام کودکان حاضر در جشنواره برنده هستند و هیچ بازنده ای در این جشنواره نخواهیم داشت

وی افزود:به همه کودکان مدال، کاپ و کیف هایی با جوایز نفیس اهدا خواهد شد.

حمایت های معنوی ارگان های مختلف

 مسعود زاده باقری بااشاره به حمایت های ارگان های مختلف از این برنامه گفت : ارگان های مختلفی از جمله سازمان بهزیستی کشور، وزارت آموزش و پرورش، استانداری فارس و همچنین اداره کل بهزیستی فارس و آموزش و پرورش فارس برای این موسسه آموزشی و فرهنگی حمایت هایی به عمل آورده اند.

 زاده باقری بیان کرد :با توجه به یکسان بودن آموزش و محتوا در سراسر جهان هر ساله مسابقاتی تحت عنوان مسابقات و جشنواره جهانی شادی و نشاط ایمت برگزار می شود که در این مراسم نیز از مسؤولان تقدیر و تشکر به عمل می آید.

گفتنی است در 26 دی ماه در جزیره کیش نشست خبری با حضور پرفسور دینو وونگ بنیان گزار موسسه یو سی اینترنشال انجام خواهد شد.

آی مت یک برنامه منحصر به فرد جهت غنی سازی محیط در راستای ارتقاء و تقویت مهارت های پایه مانند مشاهده کردن، فکر کردن، استدلال، برداشتن موانع خلاقیت و... بر پایه بازی و سرگرمی برای کودکان است.

 موسسه عصر طلایی رشد کودک یک سیستم جهانی تحت آموزش مفاهیم پایه ریاضیات (آی مت) را ترویج می کند، که مفاهیم پایه ریاضیات را در قالب بازی، سرگرمی و نمایش خلاق به کودکان 3-7 سال در یک محیط شاد و غنی آموزش می‌دهد تا کودکان این رنج سنی را با مهارت های زندگی آشنا سازد و همچنین رسالت اصلی این موسسه بر این پایه متمرکز است که مهارت های شناختی رشد کودک را افزایش و کودکان عزیز را برای ورود به دوران رسمی آموزش، آماده کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.