کد خبر: 3895
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
دکتر محمد عارف

هیات داوران همچنین جایزه دوم این جشنواره را شامل لوح تقدیر و مبلغ ۶۰ میلیون ریال جایزه نقدی، به طور مشترک به محمد اسکندرزاده برای نگارش نمایشنامه شنا در رویای مردی در تبعید ابدی و محمد عارف برای نگارش مزار شریف تقدیم کرد.

به گزارش پیام‌خبر؛ نخستین جشنواره ملی نمایش‌نامه‌نویسی اقتباسی گام دوم اسامی برگزیدگان خود را اعلام کرد.

هیات داوران این جشنواره متشکل از سعید تشکری، نصرالله قادری، شهرام زرگر، سید مهدی شجاعی و نادر برهانی مرند در بخش بزرگسال، با لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی از مریم رمضانی برای نگارش نمایش‌نامه معمای مارگریتا تقدیر کرد.

همچنین جایزه سوم نمایش‌نامه‌نویسی در بخش بزرگسال شامل لوح تقدیر و مبلغ ۴۰ میلیون ریال به طور مشترک به محمود مرادی جهان و سعید بادینی به ترتیب برای نگارش نمایش‌نامه‌های پسری شبیه پدر و شهربانو اهدا شد.

هیات داوران همچنین جایزه دوم این جشنواره را شامل لوح تقدیر و مبلغ ۶۰ میلیون ریال جایزه نقدی، به طور مشترک به محمد اسکندرزاده برای نگارش نمایشنامه شنا در رویای مردی در تبعید ابدی و محمد عارف برای نگارش مزار شریف تقدیم کرد.

عارف در نمایشنامه مزار شریف به رویارویی عشق با جنگ و خیانت در افغانستان پرداخته است.

دکتر محمد عارف (زادهٔ ۱ مهر ۱۳۴۰ در کازرون) – دارای درجه فوق دکتری انسان‌شناسی هنر و دانشیار دانشگاه و عضو اصلی هیئت‌رییسهٔ انجمن انسان‌شناسی ایران، انسان‌شناس، نویسنده، کارگردان، عضو هیات‌علمی دانشگاه. پژوهشگر برگزیده هنر دانشگاه‌های ایران و نامزد دریافت قلم طلایی سینمایی بین‌المللی با فیلمنامه "روز تولد تو" است.

محمد عارف تاکنون هشت کتاب شاخص در زمینه انسان‌شناسی هنر نوشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.