کد خبر: 3902
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی، امام جمعه موقت شیراز

امام جمعه موقت شیراز گفت: خون شهادت امثال حاج قاسم سلیمانی نه تنها ضعفی در جبهه مقاومت ایجاد نمی کند، بلکه آن را قوی تر می کند

به گزارش پیام خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوفاضل رضوی اردکانی، امام جمعه موقت شیراز در مراسم یابود شهید سپهبد قاسم سلیمانی که با حضور ۵۰۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد فارس برگزار شد، گفت: مقارن شدن شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با شهادت سردار سلیمانی می تواند نشان از ارتباط روحی و ارادت خاص او به ساحت مقدس صدیقه کبری باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضوی اردکانی با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی کمتر از حیات وی نبود، افزود: شهید سلیمانی انسانی الهی است؛ انسانی که مقام معظم رهبری خصیصه خاص وی را ایمان قوی و اخلاص بیان کردند و ایمان و اخلاص اگر با هم همراه شود؛ گوهری می سازد که هیچ چیزی هم وزن آن نیست، جز اجر الهی. شهامت و شجاعت و خصیصه های فکری و ذاتی وی نیز مثال زدنی است.

امام جمعه موقت شیراز در ادامه با بیان اینکه در تاریخ نمونه های بسیاری از سردار سلیمانی را داشته ایم، گفت: حمزه در زمان حیات پیامبر نمونه ای بارز است؛ حمزه در مسجد رو به اهالی کرد و گفت هر کس به رسول خدا جسارت کند با من طرف است. مالک اشتر نمونه ای دیگر است. این گونه افراد در طول تاریخ زیاد بوده اند و نه تنها خون شهادت آنها ضعفی در جبهه مقاومت ایجاد نمی کند بلکه آن را قوی تر نیز می کند.

او در ادامه اضافه کرد:  در حادثه و حماسه عاشورا نیز اسطوره‌ای به نام ابوالفضل عباس(ع) را داشتیم و نمونه های دیگری که کم نبودند. حاج قاسم در راه آقا و رهبری فانی بود. مهمترین اثر شهادت شهید سلیمانی انتقام واقعی خون وی است که آقا فرمودند صهیونیست باید از منطقه برود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.