کد خبر: 3912
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نشست شورای فرهنگ عمومی فراشبند

بلوار ورودی شهر فراشبند از سوی فیروزآباد به نام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و بلوار بوستان در سطح شهر هم به نام شهید ابومهدی المهندس تغییر نام پیدا کرد.

به گزارش پیام‌خبر؛ مهدی محمدی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی فراشبند گفت: با تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور، ۱۳ دی ماه به عنوان روز جهانی مقاومت - شهادت الگوی اخلاص و عمل (سردار سپهبد قاسم سلیمانی) به دست استکبار جهانی- در تقویم رسمی کشور نامگذاری گردید.

حجه‌الاسلام هادی ابراهیمی، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی این شهرستان هم با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه(س) و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، بیان کرد: خون سردار سلیمانی انقلابی جدید برای ما رقم زد و این باعث شد که مردم یکصدا بگویند ما سرباز خامنه‌ای و همه پا به رکاب هستیم. امروز مردم می‌گویند به ما اجازه بدهید تا برویم با آمریکا بجنگیم. این نشان می‌دهد که مردم ما از نظر درایت، عقل و فهم و تفکر فرهنگ بسیجی نسبت به گذشته رشد و ترقی بیشتری پیدا کرده است و اکنون نیز خون این شهید پشتوانه‌ای برای انسجام و همدلی بیشتر کشور و همگامی مردم برای به ثمر رساندن اهداف انقلاب خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی فراشبند اضافه کرد: پیروزی ما آن روزی است که با حفظ وحدت و انسجام ملی، آمریکا و هم‌پیمانانش را از خاورمیانه بیرون کنیم.

علی مردانلو، معاون فرمانداری فراشبند هم گفت: امروزه حقانیت گفتاری جمهوری اسلامی بر همگان ثابت شد که  آمریکا تروریست جهانی و عامل بی‌ثباتی منطقه است.

مردانلو ادامه داد: کشورهایی مثل امریکا که پیشینه تاریخی و اسطوره سرزمینی ندارند جهت از بین بردن اسطوره سایر کشورها به این کارهای احمقانه دست می‌زنند و خود با اسطوره‌سازی مصنوعی و بر اساس اهداف خود تلاش می کنند نسل جدید را تربیت کنند .

وی سردار سلیمانی را یک اسطوره ملی و فرا ملی برای تمام آزدگان و آزاداندیشان خواند و افزود: این خاک غنی پس از سردار سلیمانی سردارهای دیگری هم تربیت خواهد کرد و این مسیر ادامه خواهد یافت.

اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند در پایان پس از بحث و بررسی و ارائه پیشنهادهای مختلف، بلوار ورودی به شهر فراشبند از طرف شهرستان فیروزآباد به طول ۷ کیلومتر را به نام سردار سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری کردند و مصوب گردید در آینده‌ای نزدیک تندیس این شهید والا مقام نیز در میدان شهدای مدافع حرم نصب گردد. همچنین بلوار بوستان در سطح شهر هم به نام شهید ابومهدی المهندس تغییر نام پیدا کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.