کد خبر: 3931
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
راهداری

مدیر کل راه و شهرسازی فارس در جلسه ستاد باز آفرینی استان گفت: برای تحقق اهداف و برنامه های هدف باز آفرینی که در برنامه توسعه پنجم و ششم کشور آمده باید فرهنگ سازی و تلاش مضاعفی داشته باشیم.

به گزارش پیام خبر، مهندس جعفر زاهدی در چهارمین جلسه ستاد استانی باز آفرینی شهری استان فارس که به ریاست معاون عمرانی استانداری فارس برگزار شد، افزود: طبق برنامه پنجم و ششم توسعه کشور باید تا پایان برنامه ۲۷۰۰ محله در کشور طی ۱۰ سال باز آفرینی شود که سهم هر سال ۲۷۰ محله در کشور می باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس اضافه کرد: در استان فارس ۷ شهر و ۱۶ محله مورد هدف باز آفرینی قرار گرفته اند.

وی خاطر نشان ساخت: در استان فارس ۴ هزار هکتار بافت فرسوده داریم که ۱۸۰۰ هکتار آن مربوط به کلان شهر شیراز است و از این مقدار ۳۶۰ هکتار مربوط به بافت تاریخی شیراز می باشد.

در ادامه جلسه که با حضور دستگاههای زیر مجموعه ستاد استانی و باز آفرینی شهری به دبیری اداره کل راه و شهرسازی فارس برگزار گردید، دستور کار جلسه قرائت شد و شهرداری شیراز و آبفا شیراز در خصوص اقداماتشان در محله های هدف باز آفرینی توضیحاتی ارائه دادند.

شایان ذکر است که معاون امور عمرانی استانداری فارس نیز در جهت تسریع پروژه های باز آفرینی که در دست اجرا می باشند دستوراتی صادر کرد و بر سرعت کار تاکید نمود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.