کد خبر: 3931
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
  • خبرنگار: سمیرا مولودی
  • چاپ
راهداری

مدیر کل راه و شهرسازی فارس در جلسه ستاد باز آفرینی استان گفت: برای تحقق اهداف و برنامه های هدف باز آفرینی که در برنامه توسعه پنجم و ششم کشور آمده باید فرهنگ سازی و تلاش مضاعفی داشته باشیم.

به گزارش پیام خبر، مهندس جعفر زاهدی در چهارمین جلسه ستاد استانی باز آفرینی شهری استان فارس که به ریاست معاون عمرانی استانداری فارس برگزار شد، افزود: طبق برنامه پنجم و ششم توسعه کشور باید تا پایان برنامه ۲۷۰۰ محله در کشور طی ۱۰ سال باز آفرینی شود که سهم هر سال ۲۷۰ محله در کشور می باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس اضافه کرد: در استان فارس ۷ شهر و ۱۶ محله مورد هدف باز آفرینی قرار گرفته اند.

وی خاطر نشان ساخت: در استان فارس ۴ هزار هکتار بافت فرسوده داریم که ۱۸۰۰ هکتار آن مربوط به کلان شهر شیراز است و از این مقدار ۳۶۰ هکتار مربوط به بافت تاریخی شیراز می باشد.

در ادامه جلسه که با حضور دستگاههای زیر مجموعه ستاد استانی و باز آفرینی شهری به دبیری اداره کل راه و شهرسازی فارس برگزار گردید، دستور کار جلسه قرائت شد و شهرداری شیراز و آبفا شیراز در خصوص اقداماتشان در محله های هدف باز آفرینی توضیحاتی ارائه دادند.

شایان ذکر است که معاون امور عمرانی استانداری فارس نیز در جهت تسریع پروژه های باز آفرینی که در دست اجرا می باشند دستوراتی صادر کرد و بر سرعت کار تاکید نمود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل