دیدار مؤسسات قرآنی با امام جمعه آباده

امام جمعه آباده با بیان اینکه امروز بیش از گذشته باید در راه فرهنگ قرآنی گام برداشت، گفت: توسعه فرهنگ قرآنی باید در اولویت برنامه‌های فرهنگی قرار گیرد.

به گزارش پیام‌خبر؛ حجت‌الاسلام سیدحسن موسوی خراسانی، امام جمعه آباده امروز، ۲۳ دی‌ماه در دیدار با مدیران مؤسسات قرآنی این شهرستان با اشاره به توطئه‌های بی‌شمار دشمنان علیه نظام اسلامی، تنها راه مقابله با آن اهداف شوم را ترویج فرهنگ قرآنی و اخلاق در بین مردم به ویژه کودکان و نوجوانان دانست.
وی افزود: امروز بیش از گذشته باید در راه فرهنگ قرآنی گام برداشت و برای ترویج این فرهنگ مقدس تلاش کرد چرا که دشمنان نظام اسلامی می‌خواهند با توطئه‌های خود مانع از رشد احکام اسلام و قرآن در بین مردم شوند و این زنگ خطری است که باید در اولویت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی قرار گیرد.
امام جمعه آباده بیان کرد: همان‌طور که در سایر رویدادهای فرهنگی و هنری از روش‌های مختلف برای فرهنگ‌سازی استفاده می‌شود، ترویج فرهنگ قرآن و عترت نیز باید با روش‌های خلاقانه و نوآورانه در بین کودکان و نوجوانان انجام شود تا به فضل خدا این فرهنگ با برنامه‌ریزی صحیح، هر چه بیشتر و بهتر در سطح خانواده‌ها رشد پیدا کرده و آینده درخشانی را برای آنان رقم بزند.
هادی فرخی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده نیز در این دیدار ضمن قدردانی از پشتیبانی‌های امام جمعه آباده در راه ترویج فرهنگ قرآن و عترت گفت: آباده به عنوان شهر فرهنگی در همه زمینه‌های علمی، پژوهشی، مذهبی، فرهنگی و هنری صاحب افراد ممتاز و برتر بوده و این یک نشان برجسته برای ماست تا با استفاده از این ظرفیت‌ها برای فرهنگ‌سازی در بین مردم تلاش کنیم.
وی با اشاره به عملکرد چشمگیر مؤسسات قرآنی این شهر افزود: مؤسسات قرآنی نقش بسزایی در ترویج فرهنگ قرآن و عترت دارند و آزمون قرآنی که همه ساله از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود از فعالیت‌های خوب آن مؤسسات بوده که افتخارات بسیاری را برای شهرستان رقم زده‌اند.
فرخی در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در این شهرستان گفت: در سال جاری به حول و قوه الهی آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در تاریخ ۱۱ بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود که ۱۰۱ نفر از قرآن‌آموزان و فعالین قرآنی شهرستان آباده در این آزمون به رقابت خواهد پرداخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.