دیدار مؤسسات قرآنی با امام جمعه آباده

امام جمعه آباده با بیان اینکه امروز بیش از گذشته باید در راه فرهنگ قرآنی گام برداشت، گفت: توسعه فرهنگ قرآنی باید در اولویت برنامه‌های فرهنگی قرار گیرد.

به گزارش پیام‌خبر؛ حجت‌الاسلام سیدحسن موسوی خراسانی، امام جمعه آباده امروز، ۲۳ دی‌ماه در دیدار با مدیران مؤسسات قرآنی این شهرستان با اشاره به توطئه‌های بی‌شمار دشمنان علیه نظام اسلامی، تنها راه مقابله با آن اهداف شوم را ترویج فرهنگ قرآنی و اخلاق در بین مردم به ویژه کودکان و نوجوانان دانست.
وی افزود: امروز بیش از گذشته باید در راه فرهنگ قرآنی گام برداشت و برای ترویج این فرهنگ مقدس تلاش کرد چرا که دشمنان نظام اسلامی می‌خواهند با توطئه‌های خود مانع از رشد احکام اسلام و قرآن در بین مردم شوند و این زنگ خطری است که باید در اولویت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی قرار گیرد.
امام جمعه آباده بیان کرد: همان‌طور که در سایر رویدادهای فرهنگی و هنری از روش‌های مختلف برای فرهنگ‌سازی استفاده می‌شود، ترویج فرهنگ قرآن و عترت نیز باید با روش‌های خلاقانه و نوآورانه در بین کودکان و نوجوانان انجام شود تا به فضل خدا این فرهنگ با برنامه‌ریزی صحیح، هر چه بیشتر و بهتر در سطح خانواده‌ها رشد پیدا کرده و آینده درخشانی را برای آنان رقم بزند.
هادی فرخی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده نیز در این دیدار ضمن قدردانی از پشتیبانی‌های امام جمعه آباده در راه ترویج فرهنگ قرآن و عترت گفت: آباده به عنوان شهر فرهنگی در همه زمینه‌های علمی، پژوهشی، مذهبی، فرهنگی و هنری صاحب افراد ممتاز و برتر بوده و این یک نشان برجسته برای ماست تا با استفاده از این ظرفیت‌ها برای فرهنگ‌سازی در بین مردم تلاش کنیم.
وی با اشاره به عملکرد چشمگیر مؤسسات قرآنی این شهر افزود: مؤسسات قرآنی نقش بسزایی در ترویج فرهنگ قرآن و عترت دارند و آزمون قرآنی که همه ساله از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود از فعالیت‌های خوب آن مؤسسات بوده که افتخارات بسیاری را برای شهرستان رقم زده‌اند.
فرخی در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در این شهرستان گفت: در سال جاری به حول و قوه الهی آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در تاریخ ۱۱ بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود که ۱۰۱ نفر از قرآن‌آموزان و فعالین قرآنی شهرستان آباده در این آزمون به رقابت خواهد پرداخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.