کد خبر: 3946
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹
 • خبرنگار: کریم آمالی
 • چاپ
عسل

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده از آغاز فعالیت دوباره واحد بسته‌بندی عسل شرکت تعاونی 123 در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحد که 2 سال غیر فعال بود با ظرفیت بسته بندی 300 تن عسل در سال فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش پیام خبر، مجید یعقوبی، از آغاز فعالیت دوباره واحد بسته‌بندی عسل شرکت تعاونی 123 در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحد که دو سال غیر فعال بود با ظرفیت بسته بندی 300 تن عسل در سال فعالیت خود را آغاز کرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده افزود: آغاز به کار این واحد موجب اشتغال‌زایی برای پنج نفر به صورت مستقیم شده و محصولات تولیدی آن با کیفیت و استاندارد جهانی به خارج از کشور صادر می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به تولید بیش از 300 تن عسل از زنبورستان‌های این شهرستان در طول سال تصریح کرد: راه‌اندازی این صنعت باعث ایجاد ارزش افزوده و بهره‌وری اقتصادی در صنعت زنبورداری و محصول عسل آباده خواهد شد.
یعقوبی اظهار داشت: این واحد مجهز به آزمایشگاه کنترل کیفیت بوده که عسل‌های خریداری شده از زنبورداران را بر اساس معیارهای ویژه‌ای مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهد. 
به گفته وی، قیمت عسل خریداری شده به نزدیکی نتایج معیارهای مورد ارزیابی به استاندارد ملی بستگی دارد.
تعیین نسبت فروکتوز به گلوکز، اندازه‌گیری هیدروکسی متیل فورفورال و اندازه‌گیری میزان ساکارز از مهم‌ترین آزمایشات تعیین کیفیت عسل است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.