کد خبر: 3946
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹
  • خبرنگار: کریم آمالی
  • چاپ
عسل

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده از آغاز فعالیت دوباره واحد بسته‌بندی عسل شرکت تعاونی 123 در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحد که 2 سال غیر فعال بود با ظرفیت بسته بندی 300 تن عسل در سال فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش پیام خبر، مجید یعقوبی، از آغاز فعالیت دوباره واحد بسته‌بندی عسل شرکت تعاونی 123 در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحد که دو سال غیر فعال بود با ظرفیت بسته بندی 300 تن عسل در سال فعالیت خود را آغاز کرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده افزود: آغاز به کار این واحد موجب اشتغال‌زایی برای پنج نفر به صورت مستقیم شده و محصولات تولیدی آن با کیفیت و استاندارد جهانی به خارج از کشور صادر می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به تولید بیش از 300 تن عسل از زنبورستان‌های این شهرستان در طول سال تصریح کرد: راه‌اندازی این صنعت باعث ایجاد ارزش افزوده و بهره‌وری اقتصادی در صنعت زنبورداری و محصول عسل آباده خواهد شد.
یعقوبی اظهار داشت: این واحد مجهز به آزمایشگاه کنترل کیفیت بوده که عسل‌های خریداری شده از زنبورداران را بر اساس معیارهای ویژه‌ای مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهد. 
به گفته وی، قیمت عسل خریداری شده به نزدیکی نتایج معیارهای مورد ارزیابی به استاندارد ملی بستگی دارد.
تعیین نسبت فروکتوز به گلوکز، اندازه‌گیری هیدروکسی متیل فورفورال و اندازه‌گیری میزان ساکارز از مهم‌ترین آزمایشات تعیین کیفیت عسل است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل