کد خبر: 3949
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نگارخانه وصال شیرازی میزبان نمایشگاهی از آثار طراحی محمد ذاکری در مورد «افسانه سیزیف» می‌شود.

نگارخانه وصال شیرازی میزبان نمایشگاهی از آثار طراحی محمد ذاکری در مورد «افسانه سیزیف» می‌شود.

به گزارش پیام‌خبر؛ نگارخانه وصال شیرازی میزبان نمایشگاهی از آثار طراحی محمد ذاکری در مورد «افسانه سیزیف» می‌شود. این نمایشگاه که مجموعه آثار محمد ذاکری با عنوان «افسانه سیزیف» و «تحشیه متن نامتعین» را به نمایش می‌گذارد، ساعت ۱۷ روز جمعه ۲۷ دی ماه جاری گشایش خواهد یافت و تا ۴ بهمن ماه جاری ادامه خواهد داشت.

محمد ذاکری، متولد ۱۳۶۰  در شیراز است که پس از اخذ کارشناسی ارشد معماری از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران، به عنوان مدرس دانشگاه آزاد شیراز مشغول شد.

مقالاتی همچون زمان، فضا و پویایی، انتشارات آی آر اف، ۲۰۱۸، فضا و زمان موقت و ماندگار در فرهنگ و معماری ایرانی، سمپوزیوم بین المللی فضامندی و زمان‌مندی، ورشو، لهستان، ۲۰۱۶، جایگاه فضای شهری ماندگار و موقت در شکل‌گیری هویت شهری، سمپوزیوم فضامندی و زمان‌مندی، ورشو، لهستان، ۲۰۱۶، مکان حافظه و حافظه مکان، انتشارات آی آر اف، ۲۰۱۶ و جستاری در دلبستگی به مکان و ماندگاری ذهنی باغ‌های ایرانی، کنفرانس مکان حافظه و حافظه مکان، ورشو، لهستان، ۲۰۱۵ تا کنون از وی منتشر شده است.

افسانه سیزیف یک مقاله فلسفی از آلبر کامو است. نسخه فرانسوی آن در سال ۱۹۴۲ با نام Le Mythe de Sisyphe منتشر گردید.

در این مقاله آلبر کامو برای اولین بار واژه ابزورد را به کار می‌برد که بعدها الهام بخش گونه‌ای از تئاتر به نام تئاتر پوچی گردید که مارتین اسلین در کتابی به همین نام به توضیح آن پرداخته‌است.

سیزیف در اساطیر یونان بخاطر فاش کردن راز خدایگان محکوم شد تا تخته سنگی را به دوش گرفته و تا قله یک کوه حمل کند، اما همین که به قله می‌رسد، سنگ به پایین می‌غلتد و سیزیف باید دوباره این کار را انجام دهد. کامو می‌گوید پیروزی وی در آگاهی است.

بخش از افسانه سیزیف: در این افسانه، تقلای پیکری دردمند دیده می‌شود که سنگی عظیم را برکنده، آن را می‌غلتاند و صدها بارِ مشقت بار، از سر، آن را به بالای شیبی می‌رساند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.