کد خبر: 3964
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
 • خبرنگار: علی شکوفه
 • چاپ
احمد مروی

حجت الاسلام مروی با اشاره به اینکه برگزاری باشکوه مراسم یادواره شهدا از مصادیق تعظیم شعائر الهی است، گفت: راه شهدا مسیر مبارزه با مستکبرین و دفاع از محرومان و مستضعفین است.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام «احمد مروی» در یادواره سردار شهید علی اصغر حسینی محراب و بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه برگزاری باشکوه مراسم یادواره شهدا از مصادیق تعظیم شعائر الهی است، ابراز کرد: یادواره شهدا نباید یک مجلس معمولی و عادی تلقی شود، در این قبیل مراسم مسئله یک شخص مطرح نیست، موضوع تجلیل و تکریم از یک فکر و جریان حق مطرح است و گرامیداشت افرادی که در این راه حق خونشان را نثار کردند.

تولیت آستان قدس رضوی راه شهدا را مسیر مبارزه با مستکبرین و دفاع از محرومان و مستضعفین خواند و ابراز کرد: بر این اساس شهدای ما امتداد نسل انبیا، اولیاء و شهدای راه حق در طول تاریخ و ادامه دهندگان راه مبارزه با کفار، ظالمان، فرعون‌ها و ابوجهل‌ها هستند.

وی حاج قاسم سلیمانی را مصداق بارز انجام وظیفه در راه حق معرفی و ابراز کرد: سردار سلیمانی در برابر جریان پلید، وحشی و خون‌خوار داعش که توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه به وجود آمده بود تا بلای جان جبهه مقاومت باشد، ایستاد و با آن فکر و اندیشه بلند و قدرت و قوت برنامه‌ریزی نظامی خود، داعش را نابود کرد.

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه سردار سلیمانی مطیع ولایت و مجری تدابیر رهبری بود، گفت: اگر می‌خواهیم راه عزت و استقلال ادامه پیدا کند باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم، شهید به جامعه حیات می‌دهد و جامعه غفلت‌ زده را بیدار می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با اشاره به فضاسازی‌های گسترده رسانه‌های غربی در خصوص این سانحه هواپیمای اوکراینی به تبیین رفتار دوگانه این رسانه‌ها پرداخت و ابراز کرد: آن روزی که گروه تروریستی داعش هزار و 700 دانشجو را در یک دانشکده عراق قتل عام کرد، این رسانه‌ها سکوت کردند و چیزی ننوشتند، زیرا داعش را خودشان تربیت کرده بودند، امروز نیز آن‌ها دلشان برای شهدای عزیز این سانحه دردناک هوایی نسوخته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.