حسین درویشی، مدیرعامل هلال احمر فارس

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس از اعزام ۱۵ تیم عملیاتی و فرماندهی به سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این تیم ها از شهرستان های داراب، لارستان، فسا و نی ریز توسط ۱۰ خودرو کمک دار و چهار خودرو گروهی با تجهیزات انفرادی و تخصصی به منظور امدادرسانی به این منطقه اعزام شدند.

به گزارش پیام خبر، حسین درویشی، امروز در جمع خبرنگاران از اعزام 15 تیم عملیاتی و فرماندهی مدیریت به سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این تیم ها از شهرستان های داراب، لارستان، فسا و نی ریز توسط 10 خودرو کمک دار و چهار خودرو گروهی با تجهیزات انفرادی و تخصصی به منظور امدادرسانی به مردم آسیب دیده از سیل، به استان سیستان و بلوچستان اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس ادامه داد: در حال حاضر نیروهای امدادی از این استان، در شهرستان فنوج استان سیستان مستقر است.

وی افزود: وضعیت 15 منطقه توسط امدادگران و نجاتگران و همچنین گروه های تخصصی استان فارس مورد ارزیابی قرار گرفته و توزیع اقلام ضروری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل در حال انجام است.

درویشی با اشاره به راه اندازی انبار امدادی جمعیت هلال احمر استان فارس در شهرستان فنوج، تصریح کرد: در ارزیابی های صورت گرفته از 547 منزل مسکونی منطقه، 32 منزل غیرقابل سکونت است و همچنین از 621 خانواری که در 15 منطقه ارزیابی شده وجود دارند، 313 خانوار نیازمند کمک هستند که اقلام بین آنها در حال توزیع است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس بیان کرد: تاکنون جمعا 800 میلیون ریال از سوی مردم فارس به حساب های هلال احمر برای کمک به آسیب دیدگان سیستان و بلوچستان و جنوب و جنوب شرق کشور واریز شده است. 

درویشی، بسته های مواد غذایی را حاوی 10 هزار قوطی تن ماهی، 10 هزار قوطی کنسرو بولیا، پنج هزار قوطی کنسرو برنج، 2 هزار و 500 بسته خرما، 25 هزار عدد لیوان یکبار مصرف و 25 هزار عدد قاشق و چنگال برشمرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: روش های کمک های مردمی برای آسیب دیدگان جنوب و جنوب شرق کشور از طریق وجوه نقدی به حساب 99999 جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک‌ها، همچنین شماره حساب 6104337999999996 بانک ملت و شماره حساب 5894631850259730 بانک رفاه کارگران و کد دستوری #112* هم در اختیار شهروندان فارسی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.