کد خبر: 3990
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
اشتغال زنان تحت حمایت

از ابتدای سال تاکنون ۲۸۲۲ شغل برای زنان تحت حمایت کمیته امداد فارس با اعتبار ۸۲۷ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال ایجاد شده است.

به گزارش پیام خبر، محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس با تاکید بر اهمیت توانمندسازی زنان، خصوصا زنان سرپرست خانوار گفت: موضوعاتی همچون مشاغل خانگی، صنایع دستی و تسهیلات کارآفرینی زنان و ... به همراه هرگونه اقدام سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که منجر به توانمندی آنان شود؛ مسلما توسعه جامعه زنان را به همراه خواهد داشت.

 بذرافشان با بیان این موضوع در ادامه افزود: از ابتدای سال تاکنون ۸۲۷ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان خواهر تحت حمایت استان تخصیص یافته است که از این میزان، ۱۲۰ میلیارد ریال از محل منابع امدادی و ۷۰۷ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال از محل منابع بانکی پرداخت شده است.

او با اشاره به ۲۸۲۲ شغل  ایجاد شده برای زنان تحت حمایت استان، یادآور شد:از این تعداد،  تعداد ۱۷۰۷ طرح روستایی و ۱۱۱۵ طرح شهری برای ۳۳۸۶ نفر شغل ایجاد شده است.

مدیر کل امداد فارس در خصوص نوع مشاغل ایجاد شده در مدت زمان مذکور گفت: ۱۲۰۲ طرح در مشاغل خدماتی، ۷۹۳ مورد دام‌پروری، ۱۱۱ مورد صنایع‌دستی و ۳۲۸ مورد کشاورزی، ۳۰۶ مورد فرش و گلیم بافی و  ۸۲ مورد پرورش طیور ایجاد شده است.


 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.