کد خبر: 3990
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
اشتغال زنان تحت حمایت

از ابتدای سال تاکنون ۲۸۲۲ شغل برای زنان تحت حمایت کمیته امداد فارس با اعتبار ۸۲۷ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال ایجاد شده است.

به گزارش پیام خبر، محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس با تاکید بر اهمیت توانمندسازی زنان، خصوصا زنان سرپرست خانوار گفت: موضوعاتی همچون مشاغل خانگی، صنایع دستی و تسهیلات کارآفرینی زنان و ... به همراه هرگونه اقدام سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که منجر به توانمندی آنان شود؛ مسلما توسعه جامعه زنان را به همراه خواهد داشت.

 بذرافشان با بیان این موضوع در ادامه افزود: از ابتدای سال تاکنون ۸۲۷ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان خواهر تحت حمایت استان تخصیص یافته است که از این میزان، ۱۲۰ میلیارد ریال از محل منابع امدادی و ۷۰۷ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال از محل منابع بانکی پرداخت شده است.

او با اشاره به ۲۸۲۲ شغل  ایجاد شده برای زنان تحت حمایت استان، یادآور شد:از این تعداد،  تعداد ۱۷۰۷ طرح روستایی و ۱۱۱۵ طرح شهری برای ۳۳۸۶ نفر شغل ایجاد شده است.

مدیر کل امداد فارس در خصوص نوع مشاغل ایجاد شده در مدت زمان مذکور گفت: ۱۲۰۲ طرح در مشاغل خدماتی، ۷۹۳ مورد دام‌پروری، ۱۱۱ مورد صنایع‌دستی و ۳۲۸ مورد کشاورزی، ۳۰۶ مورد فرش و گلیم بافی و  ۸۲ مورد پرورش طیور ایجاد شده است.


 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  حسین کلانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید: نام پرسپولیس همیشه بوده، هست و خواهد بود و هرگز از بین نخواهد رفت.

 • مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه روح همه عبادات ماه رجب، استغفار است، گفت: اعتکاف در کوی امام زمان (عج) و به نیت انس با ایشان برکات بسیار دارد، اگر قرار است فیضی در این ماه به ما برسد به واسطه امام مهدی(عج) است. مهمترین دعای این ماه دعای فرج است.

 • دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  امام محمد باقر (ع) از فرصتی که امام زین العابدین(ع) ایجاد کرده بودند، استفاده کردند و به خاطر ایجاد فضای مناسب برای تبلیغ معارف ناب دینی و شرایط زمانی امامت امام محمدباقر(ع)، یک شکوفایی فوق‌العاده در جامعه شیعی رخ داد.

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.