کد خبر: 3990
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
اشتغال زنان تحت حمایت

از ابتدای سال تاکنون ۲۸۲۲ شغل برای زنان تحت حمایت کمیته امداد فارس با اعتبار ۸۲۷ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال ایجاد شده است.

به گزارش پیام خبر، محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس با تاکید بر اهمیت توانمندسازی زنان، خصوصا زنان سرپرست خانوار گفت: موضوعاتی همچون مشاغل خانگی، صنایع دستی و تسهیلات کارآفرینی زنان و ... به همراه هرگونه اقدام سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که منجر به توانمندی آنان شود؛ مسلما توسعه جامعه زنان را به همراه خواهد داشت.

 بذرافشان با بیان این موضوع در ادامه افزود: از ابتدای سال تاکنون ۸۲۷ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان خواهر تحت حمایت استان تخصیص یافته است که از این میزان، ۱۲۰ میلیارد ریال از محل منابع امدادی و ۷۰۷ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال از محل منابع بانکی پرداخت شده است.

او با اشاره به ۲۸۲۲ شغل  ایجاد شده برای زنان تحت حمایت استان، یادآور شد:از این تعداد،  تعداد ۱۷۰۷ طرح روستایی و ۱۱۱۵ طرح شهری برای ۳۳۸۶ نفر شغل ایجاد شده است.

مدیر کل امداد فارس در خصوص نوع مشاغل ایجاد شده در مدت زمان مذکور گفت: ۱۲۰۲ طرح در مشاغل خدماتی، ۷۹۳ مورد دام‌پروری، ۱۱۱ مورد صنایع‌دستی و ۳۲۸ مورد کشاورزی، ۳۰۶ مورد فرش و گلیم بافی و  ۸۲ مورد پرورش طیور ایجاد شده است.


 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.