نشست خبری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس در جمع اصحاب رسانه

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با مجید غلامپور سرپرست فرمانداری بختگان با بیان اینکه شهرستان نوبنیاد بختگان ظرفیت های بی بدیلی را در توسعه شرق فارس ایجاد کرده است، گفت: باید از همه ظرفیت های موجود برای بهره مندی شهروندان این شهرستان در زمینه محرومیت زدایی و توسعه روستایی استفاده کرد.

به گزارش پیام خبر، مهندس زمانی، مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس شهرستان بختگان را از جمله مناطق دارای اولویت در توسعه روستایی و بهره گیری از زمینه های گردشگری روستایی دانست و گفت: همجواری این شهرستان با تالاب بختگان و طشک و ایجاد زیر ساخت های توسعه گردشگری روستایی زمینه ساز ایجاد درآمد و تامین معیشت برای ساکنان روستایی این شهرستان است و بنیاد مسکن از همه ظرفیت های توسعه دراین شهرستان استفاده خواهد کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: شاخص های توسعه روستایی در بسیاری از مناطق شرق فارس از جمله شهرستان های نی ریز، بختگان، استهبان و ارسنجان هم راستا با شاخص های استانی و در برخی موارد بیشتر از شاخص های استانی است، در عین حال خادمان مردم در بنیاد مسکن مصمم هستند تا با استفاده از ظرفیت های مردمی سهم عادلانه و برابر از توسعه روستایی دراختیار همه مناطق شرق استان فارس قرار گیرد.

زمانی همچنین با ارائه گزارشی از فعالیت های توسعه روستایی در سالهای گذشته  افزود: در سال گذشته سه هزار و ٧٣٨ جلد سند روستایی و دو هزار و ٣٢٩ جلد  سند شهری برای شهرهای زیر ٢۵ هزار نفر صادر شد و در مجموع تاکنون بالغ بر ٦٦ درصد از اماکن روستایی فارس دارای سند شده‌اندشمار قابل توجهی از این اسناد در شهرستان های شرق استان فارس از جمله بختگان صادر شده است.

او همچنین به معرفی ۵١ روستا در استان تخت عنوان روستاهای هدف گردشگری اشاره کرد و گفت: تاکنون برای ١۵ روستا مصوبه تهیه طرح را گرفته‌ایم‌امید است با تلا شو پیگیری مسوولان محلی بتوانیم مناطقی از شهرستان بختگان نیز دراین مقوله از خدمات توسعه گردشگری روستایی بهره مند سازیم.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: از ١٢٠ طرح مطالعاتی اسکان عشایر نیز ‌۵٦ طرح طی سال‌های گذشته مصوب شده بود که امید است به مروز زمان ٦٤ طرح باقی مانده هم تعیین تکلیف شوند شهرستان بختگان نیز دراین زمینه استعدادهای مناسبی دارد که باید مورد تاکید قرار گیرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان بختگان نیز با قدردانی از خدمات بنیاد مسکن در سالهای گذشته ابراز داشت : ایجاد شهرستان نوبنیاد بختگان زمینه ساز بهره مندی بیشتر و بهتر مردم از خدمات محرومیت زدایی است.

مجید غلامپور با بیان اینکه بسیاری از مناطق روستایی شهرستان بختگان دارای بافت های فرسوده و در عین حال بافت با ارزش است خواستار توجه بنیاد مسکن برای حفظ بافت های با ارزش و مقاوم سازی و بهسای بافت های فرسوده شد.


 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل