نشست خبری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس در جمع اصحاب رسانه

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با مجید غلامپور سرپرست فرمانداری بختگان با بیان اینکه شهرستان نوبنیاد بختگان ظرفیت های بی بدیلی را در توسعه شرق فارس ایجاد کرده است، گفت: باید از همه ظرفیت های موجود برای بهره مندی شهروندان این شهرستان در زمینه محرومیت زدایی و توسعه روستایی استفاده کرد.

به گزارش پیام خبر، مهندس زمانی، مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس شهرستان بختگان را از جمله مناطق دارای اولویت در توسعه روستایی و بهره گیری از زمینه های گردشگری روستایی دانست و گفت: همجواری این شهرستان با تالاب بختگان و طشک و ایجاد زیر ساخت های توسعه گردشگری روستایی زمینه ساز ایجاد درآمد و تامین معیشت برای ساکنان روستایی این شهرستان است و بنیاد مسکن از همه ظرفیت های توسعه دراین شهرستان استفاده خواهد کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: شاخص های توسعه روستایی در بسیاری از مناطق شرق فارس از جمله شهرستان های نی ریز، بختگان، استهبان و ارسنجان هم راستا با شاخص های استانی و در برخی موارد بیشتر از شاخص های استانی است، در عین حال خادمان مردم در بنیاد مسکن مصمم هستند تا با استفاده از ظرفیت های مردمی سهم عادلانه و برابر از توسعه روستایی دراختیار همه مناطق شرق استان فارس قرار گیرد.

زمانی همچنین با ارائه گزارشی از فعالیت های توسعه روستایی در سالهای گذشته  افزود: در سال گذشته سه هزار و ٧٣٨ جلد سند روستایی و دو هزار و ٣٢٩ جلد  سند شهری برای شهرهای زیر ٢۵ هزار نفر صادر شد و در مجموع تاکنون بالغ بر ٦٦ درصد از اماکن روستایی فارس دارای سند شده‌اندشمار قابل توجهی از این اسناد در شهرستان های شرق استان فارس از جمله بختگان صادر شده است.

او همچنین به معرفی ۵١ روستا در استان تخت عنوان روستاهای هدف گردشگری اشاره کرد و گفت: تاکنون برای ١۵ روستا مصوبه تهیه طرح را گرفته‌ایم‌امید است با تلا شو پیگیری مسوولان محلی بتوانیم مناطقی از شهرستان بختگان نیز دراین مقوله از خدمات توسعه گردشگری روستایی بهره مند سازیم.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: از ١٢٠ طرح مطالعاتی اسکان عشایر نیز ‌۵٦ طرح طی سال‌های گذشته مصوب شده بود که امید است به مروز زمان ٦٤ طرح باقی مانده هم تعیین تکلیف شوند شهرستان بختگان نیز دراین زمینه استعدادهای مناسبی دارد که باید مورد تاکید قرار گیرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان بختگان نیز با قدردانی از خدمات بنیاد مسکن در سالهای گذشته ابراز داشت : ایجاد شهرستان نوبنیاد بختگان زمینه ساز بهره مندی بیشتر و بهتر مردم از خدمات محرومیت زدایی است.

مجید غلامپور با بیان اینکه بسیاری از مناطق روستایی شهرستان بختگان دارای بافت های فرسوده و در عین حال بافت با ارزش است خواستار توجه بنیاد مسکن برای حفظ بافت های با ارزش و مقاوم سازی و بهسای بافت های فرسوده شد.


 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.