کد خبر: 4000
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
چهار تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان 2018 afc

معادله حضور چهار تیم ایرانی حاضر در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا و تصمیم مغرضانه و غیرفوتبالی کنفدراسیون آسیا درحالی پیچیده شده که به نظر می‌رسد جلسه روز پنجشنبه تکلیف را مشخص خواهد کرد.

به گزارش پیام خبر، پرونده ۴ تیم ایرانی حاضر در آسیا هنوز به طور کامل و قطعی بسته نشده و تلاش‌ها برای بازگرداندن استقلال، شهر خودرو، پرسپولیس و سپاهان به این تورنمنت بزرگ ادامه دارد. 

روز سه شنبه هم تعدادی از مدیران و مسئولان این ۴ باشگاه و برخی از تصمیم سازان فوتبال در راستای بیانیه مشترک قبلی مصاحبه‌هایی انجام دادند که عدم حضور ایرانی‌ها در آسیا به دلیل سلب امتیاز میزبانی از این مسابقات را تایید می‌کرد.

در این بین کارشناسان داخلی هم اتفاق نظر ندارند، برخی از احتمال محرومیت دو ساله ایران در صورت انصراف از حضور در آسیا سخن می‌گویند و برخی دیگر معتقدند این انصراف به یک جریمه نقدی ختم می‌شود.

در حالی که سطح رایزنی‌ها و تصمیم گیری در ایران از سیستم ورزش عبور کرده، در کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در این خصوص اتفاق نظر وجود ندارد. از یک سو غیبت تیم‌های ایرانی در مرحله گروهی شانس دیگر تیم‌ها را برای موفقیت افزایش می‌دهد و طبیعی است که این تیم‌ها و نماینده‌های آن کشورها در AFC از انصراف تیم‌های ایرانی استقبال کنند.

شیخ سلمان رئیس AFC شخصا بی‌میل به بازگشت تیم‌های ایرانی به این مسابقات نیست. حضور ایران در لیگ قهرمانان آسیا نه تنها سطح کیفی آن را بالا می برد، بلکه به دلیل پر هوادار بودن تیم‌های ایرانی گردش مالی فوتبال آسیا نیز بالا خواهد رفت که همه این ها به سود فوتبال آسیا و کنفدراسیون آن می باشد.

در کمیته های مختلف AFC که تصمیمات آنها تعیین کننده است، در این رابطه اتفاق نظر وجود ندارد و اعضای این کمیته ها نیز بعضا مخالف و بعضا موافق بازگشت تیم های ایرانی می باشند.

AFC در تازه ترین اقدامش، بازیهای استقلال و شهر خودرو با حریفان کویتی و بحرینی اش را بار دیگر در تقویم مسابقات قرار داد و این بار محل برگزاری این بازیها را تغییر داد و کشور امارات را برای میزبانی دو تیم ایرانی برگزید.

فردا (پنجشنبه) روز مهمی برای فوتبال ایران و آسیا می باشد. امروز نمایندگان چهار تیم ایرانی حاضر در این مسابقات راهی کوالالامپور می شوند تا فردا نشستی حضوری و مستقیم با رئیس کنفدراسیون آسیا داشته باشند و تصمیم نهایی در این خصوص با حضور خود شیخ سلمان گرفته شود.

گفته می شود در وهله اول ۴ تیم ایرانی تصمیمی واحد در این راستا می گیرند و بر اساس سیاست های اعمال شده یا هر ۴ تیم با هم به مسابقات باز می گردند یا هر ۴ تیم با هم از حضور در این مسابقات انصراف خواهند داد. در وهله بعدی نیز تنها راه بازگشت ایرانی ها به این مسابقات ضمانت رسمی کنفدراسیون و شخص شیخ سلمان برای بازگرداندن حق میزبانی در مرحله گروهی مسابقات است.

در این صورت این امکان وجود دارد که استقلال و شهر خودرو از حق میزبانی خود در مرحله پلی آف مسابقات گذشته و اولین دیدارهای خود را در کشوری ثالث (امارات) انجام دهند تا در صورت صعود به مرحله گروهی، همراه با سپاهان و پرسپولیس بازیهای خانگی را در ایران برگزار نمایند. 

بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیدار استقلال مقابل الکویت و شهر خودرو مقابل الرفاع روز شنبه ۵ بهمن در کشور امارات برگزار می شود. هنوز نماینده‌های فوتبال ایران در خصوص آخرین تصمیم گیری AFC  موضع رسمی خود را اعلام نکرده‌اند.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.