کد خبر: 4002
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
محمدحسن انصاری فرد

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت:از طرف باشگاه پرسپولیس مطرح شد تا ارتباط ها برقرار شده و دیپلماسی فوتبال را برای گرفتن حق خودمان فعال کنیم.

به گزارش پیام خبر، محمد حسن انصاریفرد درباره حضور مدیران عامل باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا در مقر AFC گفت: با توجه به تجربه‌های قبلی باور ما این بود که باید در جلسه‌ای رو در رو مسائل را مطرح کنیم. به همین دلیل بود که پیشنهاد از طرف باشگاه پرسپولیس مطرح شد تا ارتباط ها برقرار شده و دیپلماسی فوتبال را برای گرفتن حق خودمان فعال کنیم.

وی ادامه داد: ما امروز به مدت دو ساعت و ۱۵ دقیقه با آقای داتو ویندسور جان، دبیر کل و همچنین مسئول بخش خاور میانه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا جلسه داشتیم. آنها اعلام کردند با توجه به اتفاقات اخیر در منطقه و برای ایران، برای تیم های رقیب نمایندگان ایران احساس نگرانی از جهت مسایل امنیتی ایجاد شده  و به این دلیل بوده که چنان تصمیمی را اخذ کردند.

مدیرعامل پرسپولیس افزود: موضع ما این بود که کنفدراسیون تحت تاثیر تبلیغاتی که وجود دارد این تصمیم را اتخاذ کرده و آرایی داده شده در حالی که کشور ما کاملا امن است. روال عادی زندگی جریان دارد. سفارت خانه و شرکت ها و اتباع خارجی ازکشورهای مختلف در حال فعالیت هستند و پروازهای خارجی از جمله از کشورهای عربی جریان دارد و خود ما مستقیم از تهران به کوالالامپور پرواز کرده ایم.

انصاریفرد خاطر نشان کرد: ما همچنین اعتراض کردیم که چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا قبل از آن که تیم تحقیقاتی به ایران بفرستد تا از نزدیک واقعیات را ببینند اقدام به رای گیری و  تصمیم‌گیری کرده و این خلاف مقررات و عرف است

وی یادآور شد: به آنها گفتیم پرطرفدارترین تیم های فوتبال آسیا را داریم و اصرار داریم که بازی های خانگی خودمان را در کشورخودمان میزبانی کنیم و امنیت کشور ما نه تنها از سوی مسئولان تضمین شده است. آنها در ادامه بر موضع قبلی خود طبق آخرین نامه تاکید کردند به این ترتیب که ما فعلا بازی های خارج از خانه را در دور رفت انجام بدهیم تا بعد یک تیم تحقیق بفرستند و شرایط امنیتی برای برگزاری بازی ها در تهران و حضور تیم ها را بررسی کنیم که ما هم با این مساله مخالفت کردیم و گفتیم کنفدراسیون ابتدا باید تیم تحقیق می فرستاد و بعدا تصمیم می گرفت. همچنین خواهان تضمین و اعلام رسمی این مساله شدیم که نمایندگان ایران بدون هیچ قید و شرطی می‌توانند بازی‌های خانگی را در ایران، میزبانی کنند. 

مدیرعامل پرسپولیس اضافه کرد: صحبت ها که به این جا رسید آنها گفتند که باید با مقام های دیگری مشورت کنند که این کار انجام شد و در نهایت موافقت خودشان را با خواسته طرف های ایرانی به شکلی که اطلاع رسانی شد اعلام کردند. همچنین گفتند نامه رسمی کنفدراسیون درباره محترم شمردن حق نمایندگان ایران برای میزبانی در ایران در مرحله گروهی، ارسال خواهد شد و تضمین لازم داده خواهد شد و تیم های ایرانی دور برگشت میزبان خواهند بود.

انصاریفرد در پایان افزود:  نمایندگان ایران ابتدا در دور رفت بازی های خارج از خانه را انجام دهند سپس در دور برگشت بازی های خانگی را در ایران انجام می دهیم. با این توافق خطر بزرگی از سر فوتبال ایران رد شد که محرومیتی دو، سه ساله و همچنین جریمه نقدی سنگین جزو آن بود و در این رابطه ارقامی سنگین به گوش ما رسیده بود ضمن این که این مسایل می توانست گریبان تیم ملی ایران را بگیرد و حضور در جام جهانی را تحت الشعاع قرار دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.