کد خبر: 4018
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
اتاق بازرگانی فارس

عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی فارس گفت: کمیته ای برای بررسی موضوع قانون تسهیل در تسویه بدهی معوق به شبکه بانکی فعالین اقتصادی در این کمیسیون تشکیل می شود تا روش اجرایی، فرآیند و راهکارهای اجرای این قانون توسط بانک های مختلف تبیین و تشریح شود.

به گزارش پیام خبر، عباس ابوقداره در جلسه کمیسیون تخصصی سرمایه گذاری، بازار پول و سرمایه این اتاق که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: بسیاری از فعالان اقتصادی ما در اجرای قانون تسهیل در تسویه بدهی معوق به شبکه بانکی با مشکل روبرو هستند لذا بنا داریم این موضوع را با تشکیل کمیته ویژه ای دنبال کنیم.
وی افزود: همچنین در این کمیته برخی از پرونده های فعالان اقتصادی نیز مطرح و بررسی می شود تا با کمک اعضای کیمته به راه حل منطقی استفاده از این بخشنامه برای حل این پرونده ها از سوی بانک ها دست یابیم.
ابوقداره در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: در ماه گذشته لایحه بودجه سال99 به مجلس ارائه شد که با بررسی این لایحه می بینیم در بودجه سال 99 تراز مالی بدون هیچ هدفی در تولید و اشتغال تنظیم شده است.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: در این شرایط اگر دولت بخواهد با این بودجه حرکت کند و هیچ گونه تعدیلی در آن انجام ندهد شاهد کم اظهاری در هزینه ها و بیش اظهاری در درآمدها خواهیم بود.
وی با بیان اینکه در این لایحه بودجه عمده افزایش درآمدها از محل مالیات پیش بینی شده است ادامه داد: مالیات یکی از مباحث مهم در بودجه سال 99 است که این بخش باید با دقت کارشناسی شود زیرا در شرایط فعلی کشور بنگاه های نیمه تعطیل و حتی واحدهای تولیدی سرپا هم توان پرداخت مالیات را ندارد.
ابوقداره عنوان داشت: بنا به نظر بسیاری از کارشناسان اقتصاد این بودجه با کسری شدید مواجه خواهد شد لذا انتظار است دولت در بودجه سال 99 در برخی از سرفصل ها کاهش بودجه داشته باشد.
وی از دیگر اقدامات اقتصادی اخیر در کشور را، تصویب بخشنامه تسهیل در تسویه بدهی معوق به شبکه بانکی فعالین اقتصادی در مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد.
ابوقداره تصریح کرد: بانک مرکزی موظف است دستورالعمل اجرای این قانون ازجمله تشخیص تسهیلات تولیدی از غیر تولیدی را ظرف مدت دو هفته از تاریخ ابلاغ این مصوبه، به بانکها و مؤسسات اعتباری اعلام کند.
در این جلسه دستور کار: بررسی و اولویت بندی طرح های با جواز بی نام صادر شده و بررسی راهکارهای تامین سرمایه خارج از سیستم بانکی مطرح شد که سایر اعضای کمیسیون به بیان نظرات خود پیرامون موارد مطرح شده پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.