یوسف آفرینی، مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، از توریع حدود ۳۰۰ دست غذای گرم بین کارتن خواب های شیراز در شب های سرد زمستانی خبر داد و گفت: گرم خانه ها مهیای پذیرایی از کارتن خواب ها هستند اما اکثر این افراد به خاطر اعتیاد، علاقه ای به حضور در گرم خانه ندارند.

به گزارش پیام خبر، یوسف آفرینی، با اشاره به اینکه ایام سرد را در شیراز شاهد هستیم، گفت: هر شب در طول زمستان ۹۸ توزیع غذا، میوه، پتو، کلاه و لباس بین کارتن خواب ها و معتادان متجاهر انجام می شود و نیت کردیم که تا پایان زمستان این حرکت ادامه داشته باشد.

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز اظهار کرد: گرمخانه هایی دایر کردیم که اگر تمایل داشته باشند می توانند در گرم خانه حاضر شوند اما به خاطر اینکه اکثر این افراد اعتیاد دارند، تمایلی به حضور در گرم خانه ندارند چرا که استعمال مواد مخدر در گرم خانه ممنوع است ولی با این حال ما با مینی بوس به محل های این افراد رفته و از آنان برای حضور در گرم خانه دعوت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه هر شب بین یکصد تا ۳۰۰ دست غذای گرم بین کارتن خواب ها و معتادین متجاهر توزیع می شود که حدود ۱۰ درصد آنان به گرم خانه ها مراجعه می کنند که این رقم بین ۳۰ تا ۵۰ نفر است، افزود: هر شب که در میان این افراد حضور پیدا می کنیم با آنان صحبت کرده و برخی از آنان احساس امنیت می کنند که حمایت خواهند شد، از این رو فردای آن روز، برخی از آنان به مرکز ما مراجعه می کنند که مشکلات آنان را حل کنیم و به مرکز درمانی ترک اعتیاد معرفی شوند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.