یوسف آفرینی، مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، از توریع حدود ۳۰۰ دست غذای گرم بین کارتن خواب های شیراز در شب های سرد زمستانی خبر داد و گفت: گرم خانه ها مهیای پذیرایی از کارتن خواب ها هستند اما اکثر این افراد به خاطر اعتیاد، علاقه ای به حضور در گرم خانه ندارند.

به گزارش پیام خبر، یوسف آفرینی، با اشاره به اینکه ایام سرد را در شیراز شاهد هستیم، گفت: هر شب در طول زمستان ۹۸ توزیع غذا، میوه، پتو، کلاه و لباس بین کارتن خواب ها و معتادان متجاهر انجام می شود و نیت کردیم که تا پایان زمستان این حرکت ادامه داشته باشد.

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز اظهار کرد: گرمخانه هایی دایر کردیم که اگر تمایل داشته باشند می توانند در گرم خانه حاضر شوند اما به خاطر اینکه اکثر این افراد اعتیاد دارند، تمایلی به حضور در گرم خانه ندارند چرا که استعمال مواد مخدر در گرم خانه ممنوع است ولی با این حال ما با مینی بوس به محل های این افراد رفته و از آنان برای حضور در گرم خانه دعوت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه هر شب بین یکصد تا ۳۰۰ دست غذای گرم بین کارتن خواب ها و معتادین متجاهر توزیع می شود که حدود ۱۰ درصد آنان به گرم خانه ها مراجعه می کنند که این رقم بین ۳۰ تا ۵۰ نفر است، افزود: هر شب که در میان این افراد حضور پیدا می کنیم با آنان صحبت کرده و برخی از آنان احساس امنیت می کنند که حمایت خواهند شد، از این رو فردای آن روز، برخی از آنان به مرکز ما مراجعه می کنند که مشکلات آنان را حل کنیم و به مرکز درمانی ترک اعتیاد معرفی شوند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.