کد خبر: 4023
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
نشست خبری عنایت الله رحیمی، استاندار فارس

رحیمی گفت: روی آوردن به کشت کم آب و ارائه الگوهای کشت مناسب به کشاورزان باید برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، مورد توجه ویژه قرار بگیرد و تعامل مطلوبی نیز میان آب منطقه ای و جهاد کشاورزی استان، ایجاد شود

به گزارش پیام خبر از شیراز، «عنایت‌الله رحیمی»، امروز (شنبه 5 بهمن) در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در شیراز، گفت: اجرای طرح های جهاد کشاورزی استان در حوزه نهال های اصلاح شده و گیاهان دارویی، موفقیت مطلوبی داشته و در حوزه تحقق اقتصاد مقاومتی، موثر است.

استاندار فارس افزود: با توجه به اهمیت بهره برداری اصولی از چاه های آب مجاز، لازم است تا سازمان آب منطقه ای فارس با جدیت در خصوص نصب کنتورهای هوشمند به عنوان یکی از حوزه های اقتصاد مقاومتی، اقدام کند.

وی در بخش دیگری با تاکید بر احداث تقاطع غیر همسطح ر آزادراه شیراز – اصفهان، عنوان کرد: در این حوزه می توان از ظرفیت های شهر صدرا، بهره گیری مناسب داشت.

رحیمی تصریح کرد: یکی از پروژه های موثر دارای توجیه اقتصادی در استان، کمربندی شیراز است که با تبدیل به آزاد راه در حوزه اقتصاد مقاومتی، کارایی مناسبی دارد.

وی با اشاره به نقش کشاورزی اصولی در توسعه و رشد اقتصادی فارس، گفت: روی آوردن به کشت کم آب و ارائه الگوهای کشت مناسب به کشاورزان باید برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، مورد توجه ویژه قرار بگیرد و تعامل مطلوبی نیز میان آب منطقه ای و جهاد کشاورزی استان، ایجاد شود.

استاندار فارس، همچنین بر همکاری بخش خصوصی در اجرای پروژه های ورزشی فارس تاکید کرد و گفت: در اجرای این پروژه ها باید رفاه مردم در مناطق کم برخوردار استان از خدمات ورزشی و توجیه بهره برداران نیز مورد توجه اصولی قرار بگیرد.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.