کد خبر: 4029
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
رییس اتاق بازرگانی فارس ، جمال رازقی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: همه ما به ویژه مسئولان باید کمک کنند تا بخش صنعت و واحدهای تولیدی استان را سرپا نگهداریم تا از این شرایط بحرانی اقتصادی عبور کنند

به گزارش پیام خبر، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در جلسه کمیسیون صنعت و رونق تولید اتاق بازرگانی فارس که با موضوع بررسی مشکلات تولیدکنندگان در حوزه تامین اجتماعی در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: برای حرکت اقتصاد کشور راهی جز توجه به رونق تولید و صادرات نیست لذا برای کاهش و حل مشکلات بخش اقتصاد کشور باید با بهره گیری از توان تخصصی کارشناسان راهکارهای داخلی ارائه شود.
وی افزود: وضعیت امروز اقتصاد کشور حاصل سالها بی تدبیری، فقر و حکمرانی بد است که تنها دلسوزان و نجات دهندگان این کشور مردم داخل آن هستند که در این شرایط سخت فعالان اقتصادی به مثابه سربازان در میدان نبرد هستند.
رازقی با بیان اینکه در استان نیز ما ملزم به حمایت از تولید هستیم زیرا اشتغال پایدار و رفاه عمومی در گرو تولید پایدار است اظهارداشت: اعتقاد داریم با کمک و همراهی مسئولان استانی می توانیم مشکلات استانی را حل و تا حدودی وضعیت اقتصاد استان را بهبود بخشید.
رئیس کمیسیون صنعت و رونق تولید اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: استان فارس پتانسیل های بزرگ و مناسبی دارد اما علیرغم وجود این ظرفیت ها وضعیت حوزه اقتصاد فارس مناسب نیست و همه ما در جهت حفظ صنعت و صادرات استان مسئول هستیم.
وی ادامه داد: امروز با وجود مشکلاتی مانند کم آبی و از دست دادن نیروی شاغل در بخش کشاورزی استان با مشکل روبرو هستیم و تنها راه ایجاد اشتغال استان در سرمایه گذاری در بحش صنعت، رونق تولید و گردشگری است که برای تقویت و پویا بودن این بخش ها نیز نیاز به یاری بخش هایی از جمله مالیات و تامین اجتماعی برای ایجاد رونق تولید و اقتصاد داریم.
رازقی با طرح برخی از مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه تامین اجتماعی عنوان داشت: مشکلات فعالان بخش خصوصی با تامین اجتماعی یکی از چالش های بخش اقتصاد است و انتظار بخش خصوصی استان از سازمان تامین اجتماعی کمک به تولید، صنعت و صادرات در استان است.
** هدف ما کمک به بخش تولید استان است
ابراهیم کشاورز مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس نیز در این جلسه گفت: اداره کل تامین اجتماعی استان فارس ماهیانه بالغ بر 500 میلیارد تومان هزینه دارد که محور فعالیت های ما ارائه خدمات مطلوب و کمک به رونق تولید در استان است.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی بودجه دولتی ندارد افزود: علیرغم وجود مطالبات معوق دولتی این اداره کل در استان، مشکلات حاکم بر بخش اقتصاد کشور و استان را درک می کنیم و تلاش می کنیم فشاری بر تولید کنندگان استان تحمیل نشود.
کشاورز با بیان اینکه در حال حاضر 87 هزار کارفرمای فعال در استان فارس وجوددارد که ما خودمان را در کنار و همراه این کارفرمایان می بینیم اظهارداشت: بسیاری از مشکلات بخش اقتصاد ملی است اما رفع مشکلات بخش صنعت و تولید استان را دردستور کار داریم.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه های ما در حوزه صنعت استان برگزاری کلاس های رایگان پیرامون مسایل تامین اجتماعی برای تمام کارگاه های تولیدی بالای 50 نفر است که این برنامه با هدف شفاف سازی فعالیت ها و کاهش مشکلات ما و بخش اقتصادی استان اجرا خواهد شد.
کشاورز در پاسخ به سوال یکی از فعالان اقتصادی مبنی بر به مزایده گذاشتن شرکت ها توسط اداره کل تامین اجتماعی استان گفت: تاکنون قانونی در این زمینه در استان اجرا نکردیم و هیچ مزایده ای برای ملک شرکت در استان اجرا نکرده ایم.
در این جلسه فعالان بخش خصوصی و واحدهای تولیدی استان فارس به بیان مسایل و مشکلات خود در موضوع تامین اجتماعی پرداختند.
مباحث مربوط به ارسال لیست بیمه، جریمه تاخیر در پرداخت حق بیمه، حسابرسی اسناد و مدارک سازمان تامین اجتماعی، آرای کمیته سخت و زیان آور، مباحث مربوط به تسویه حساب پیمانکاران و اخذ مفاصاحساب از سازمان تامین اجتماعی، بحث حق بیمه بیکاری در شرکت های تعاونی، بخشودگی جرائم، توقیف اموال توسط سازمان تامین اجتماعی و نحوه محاسبه بیمه پرسنلی ترک کار کرده در شرایط بازگشت مجدد به کار؛ اهم موضوعات مطرح شده توسط بخش خصوصی در این جلسه است.
همچنین گزارش وضعیت اقتصاد استان فارس در 10 ماه گذشته در این جلسه مطرح و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  حسین کلانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید: نام پرسپولیس همیشه بوده، هست و خواهد بود و هرگز از بین نخواهد رفت.

 • مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه روح همه عبادات ماه رجب، استغفار است، گفت: اعتکاف در کوی امام زمان (عج) و به نیت انس با ایشان برکات بسیار دارد، اگر قرار است فیضی در این ماه به ما برسد به واسطه امام مهدی(عج) است. مهمترین دعای این ماه دعای فرج است.

 • دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  امام محمد باقر (ع) از فرصتی که امام زین العابدین(ع) ایجاد کرده بودند، استفاده کردند و به خاطر ایجاد فضای مناسب برای تبلیغ معارف ناب دینی و شرایط زمانی امامت امام محمدباقر(ع)، یک شکوفایی فوق‌العاده در جامعه شیعی رخ داد.

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.