آئین پایانی شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان ایران، سروناز

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در آئین پایانی شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان ایران، سروناز با اشاره به اینکه امسال ۷ میلیارد تومان بودجه برای تولید فیلم کوتاه در کشور اختصتص یافت، گفت: وضع فیلم کوتاه ایران از همه بخش‌های دیگر این حوزه بهتر است.

به گزارش پیام‌خبر؛ سید صادق موسوی شامگاه یکشنبه در آئین پایانی شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان ایران، سروناز گفت: انجمن سینمای جوانان مهم‌ترین بنگاه تولید فیلم کوتاه کشور است.

وی افزود: با وجود فعالیت‌های بسیاری از جمله آموزش، رخدادهای سینمایی، هفته‌های فیلم و عکس، پاتوق فیلم کوتاه و امثال آن‌ها؛ امسال ۷ میلیارد تومان بودجه برای تولید فیلم کوتاه در کشور اختصاص دادیم و امروز در پایان دی‌ماه ۳ میلیارد تومان بیشتر جذب نشده است.

مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران افزود: برای اولین بار شوراهای تولید استانی را به شکل «پیچینگ» برگزار می‌کنیم.

به گفته موسوی، به کارشناسان هر استان اعتماد کردیم و ۱۵۰ نفر در ۳۰ استان مشخص شدند که در برخی دفاتر حتی یک جلسه «پیچینگ» برگزار نشده است.

وی خواستار فعالیت بیشتر اعضای انجمن سینمای جوانان در سراسر کشور شد و گفت: باید بیشتر فعالیت کنیم و شما بیشتر مطالبه کنید، لذا از این دو ماه پایانی سال استفاده کرده و از طریق مکانیزم‌های دفاتر و مراکز کار را دنبال کنید.

موسوی یادآور شد: اگر بتوانیم اعتبار را کامل جذب کنیم سال آینده پرداخت‌ها را افزایش می‌دهیم.

شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه (سروناز) و جشنواره سینما و ادبیات پس از ۲۲ سال از پنجشنبه ۳ تا یکشنبه ۶ بهمن ماه جاری در شیراز برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  حسین کلانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید: نام پرسپولیس همیشه بوده، هست و خواهد بود و هرگز از بین نخواهد رفت.

 • مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه روح همه عبادات ماه رجب، استغفار است، گفت: اعتکاف در کوی امام زمان (عج) و به نیت انس با ایشان برکات بسیار دارد، اگر قرار است فیضی در این ماه به ما برسد به واسطه امام مهدی(عج) است. مهمترین دعای این ماه دعای فرج است.

 • دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  امام محمد باقر (ع) از فرصتی که امام زین العابدین(ع) ایجاد کرده بودند، استفاده کردند و به خاطر ایجاد فضای مناسب برای تبلیغ معارف ناب دینی و شرایط زمانی امامت امام محمدباقر(ع)، یک شکوفایی فوق‌العاده در جامعه شیعی رخ داد.

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.