فضای مجازی

امینی فر گفت: اولین و بزرگترین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج خراسان رضوی از ۱۰ بهمن ماه به مدت دو روز در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش پیام خبر، عبدالله امینی‌فر در نشست خبری «رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج خراسان رضوی» که در سالن جلسات بسیج سازندگی خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر اولین و بزرگترین رویداد تولید محتوای تخصصی در سطح کشور در حال برگزاری است؛ افزود: رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج خراسان رضوی از ۱۰ بهمن ماه به مدت دو روز در مشهد اجرا می‌شود.

مسئول مرکز فضای مجازی بسیج خراسان رضوی بیان کرد: در مجموع یک هزار و ۶۰۰ نفر متخصص تولید محتوا از تمام کشور در تیم‌های مختلف در رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج خراسان رضوی شرکت کرده‌اند و از این تعداد ۱۰۰ نفر شامل ۸۰ مرد و ۲۰ زن از خراسان رضوی هستند که برای رقابت به مشهد می آیند.

وی با بیان اینکه این رویداد در سه بخش اپلیکیشن، بازی‌های موبایلی، پویا نمایی که شامل انیمیشن و موشن‌گرافی می شود برگزار می شود؛ اظهار داشت: در خراسان رضوی ۱۰ تیم در حوزه اپلیکیشن با ظرفیت ۳۰ نفر، در حوزه پویا نمایی ۱۵ تیم با ظرفیت ۴۸ نفر و در رشته بازی‌های موبایلی ۶ تیم با ظرفیت ۲۲ نفر شرکت کرده‌اند.

امینی‌فر در خصوص چگونگی اجرای این رویداد، بیان کرد: رقابت تیم‌های تولید محتوای خراسان رضوی از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن به مدت ۴۸ ساعت به صورت شبانه روزی برگزار می‌شود و تیم‌ها محصول خود را در پایان این ۴۸ ساعت ارائه می‌دهند.

مسئول مرکز فضای مجازی بسیج خراسان رضوی در خصوص کلید واژه های سه حوزه گفت: در پویانمایی کلید واژه «باید قوی باشیم»، در قسمت بازی‌های تلفن همراه «شهدای مقاومت» و «ملت مقاومت» و در حوزه اپلیکیشن موضوع «رونق تولید» و «اقتصاد مقاومتی» مد نظر قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه بعد از پایان این رویداد گردهمایی بزرگ فعالان فضای مجازی با حضور بیش از 3 هزار نفر از فعالان مجازی خراسان رضوی با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد با شعار «باید قوی شویم» برگزار می‌شود؛ افزود: در این گردهمایی محورها و مؤلفه‌های قوی شدن در حوزه سایبر را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم و از اولین نسخه اندروید ایرانی رونمایی می‌شود.

امینی‌فر در خصوص تفاوت این رویداد با سایر برنامه‌های مشابه گفت: این برنامه به همراه سایر استان‌ها همزمان برگزار می شود و منتخبان و گروه‌های برتر شناسایی و از آنها تجلیل می شود؛ همچنین از شاخص‌ترین فعال فضای مجازی به انتخاب کاربران و داوران در این گردهمایی تقدیر می شود.

مسئول مرکز فضای مجازی بسیج خراسان رضوی اولویت این رویداد را بحث شهدای مقاومت عنوان کرد و افزود: در حوزه بازی و نرم‌افزار اگر بالغ بر سه تیم بتوانند به اندازه کافی رتبه بیاورند امکان استفاده از تسهیلات ویژه برای آنها وجود دارد.

وی اظهار کرد: باید شرکت کنندگان پیش از ثبت نام یک نسخه از کارهای تولید محتوای خود را ارائه می‌دادند، تا پس از بررسی مجاز به شرکت در این مسابقات شوند.

امینی فر در خصوص نحوه حمایت از برگزیدگان نهایی این رویداد اظهار داشت: بازدید مدیران دستگاه‌هایی مانند فرهنگ و ارشاد، بنیاد حفظ آثار و نظایر این سازمان‌ها از دیگر برنامه‌های ما در این زمینه است که به دیده شدن کار این افراد و حمایت‌های بعدی دستگاه‌های مرتبط به برگزیدگان کمک می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.