کد خبر: 4075
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
منطقه محروم

مدیر کل امداد فارس گفت: تعداد ۱۵۸ دهستان استان در مناطق محروم و توسعه نیافته واقع شدند که رسیدگی به این مناطق در راستای محرومیت زدایی و توسعه آنها یکی از اولویت های کمیته امداد است.

به گزارش پیام خبر، محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس با اعلام اینکه  تعداد ۱۵۸ دهستان در استان فارس در مناطق محروم و توسعه نیافته واقع شده است، گفت: این مناطق به نسبت میزان محرومیت دارای ضریب ۶ الی ۹ هستند.

بذرافشان در ادامه افزود: در ۹ ماهه سال جاری تعداد ۷۲ هزار و ۸۱۷ خدمت در ۲۹ سرفصل از جمله خدمات معیشتی، تأمین لوازم ضروری زندگی، درمانی و دارویی، مسکن، جهیزیه و سایر نیازهای اساسی با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۲۷۵ میلیارد ریال به ساکنین تحت حمایت این مناطق ارایه شده است که ۴۹ درصد خدمات کمیته امداد را از حیث اعتباری به خود اختصاص داده است.

وی در پایان با اشاره به نبود امکانات معیشتی و زیستی در این مناطق و مشکلات بالای ساکنین ابراز داشت: کمیته امداد استان تمام اهتمام خود را در راستای محرومیت زدایی و توسعه مناطق مذکور به کار می گیرد اما مشارکت گسترده نیک اندیشان استان و سایر دستگاه های خدمت رسان راهگشای موثری در این امر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  حسین کلانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید: نام پرسپولیس همیشه بوده، هست و خواهد بود و هرگز از بین نخواهد رفت.

 • مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه روح همه عبادات ماه رجب، استغفار است، گفت: اعتکاف در کوی امام زمان (عج) و به نیت انس با ایشان برکات بسیار دارد، اگر قرار است فیضی در این ماه به ما برسد به واسطه امام مهدی(عج) است. مهمترین دعای این ماه دعای فرج است.

 • دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  امام محمد باقر (ع) از فرصتی که امام زین العابدین(ع) ایجاد کرده بودند، استفاده کردند و به خاطر ایجاد فضای مناسب برای تبلیغ معارف ناب دینی و شرایط زمانی امامت امام محمدباقر(ع)، یک شکوفایی فوق‌العاده در جامعه شیعی رخ داد.

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.