کد خبر: 4081
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
آپارتمان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: فراخوان جهت ثبت‌نام متقاضان طرح اقدام ملی مسکن در مرحله دوم در این استان به زودی انجام خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، محمود رضایی‌کوچی، روز شنبه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: دولت تدبیر و امید به منظور کمک به خانه‌دار شدن اقشار متوسط جامعه اجرای طرح اقدام ملی مسکن را در کشور آغاز کرد که در سهم فارس از مجموع ۴۰۰ هزار واحد در نظر گرفته شده برای کل کشور ۴۸ هزار واحد است.

رضایی کوچی ادامه داد: از این تعداد ۲۵ هزار واحد در شهر صدرا، ۱۱ هزار واحد در کلانشهر شیراز و ۱۲ هزار واحد نیز در سایر شهرهای استان ساخته خواهد شد. در مرحله نخست فراخوان ثت نام که در روز سه‌شنبه ۲۶ آذرماه امسال انجام شد افزون بر ۶ هزار نفر نام‌نویسی کردند که پس از کنترل شرایط افراد به وسیله توسط سامانه مشترک ثبت احوال، ثبت اسناد و بانک مرکزی، تعدادی که واجد دریافت مسکن شناخته نشدند پالایش شدند.

او اظهار داشت: مرحله دوم نام‌نویسی از افراد نیز به زودی آغاز خواهد شد که زمان دقیق آن را به اطلاع شهروندان خواهیم رساند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس تصریح کرد: در بحث مسکن مهر نیز تاکنون در استان افزون بر ۱۱۲ هزار واحد تعریف شده که ۱۰۷ هزار واحد آن به اتمام رسیده و تحویل متقاضیان شده است. تا پایان امسال یک هزار و ۱۶۰ واحد دیگر نیز به متقاضیان تحویل خواهد شد و سایر واحدهای باقیمانده نیز سال آینده تکمیل می‌شود.

وی، با اشاره به حضور افزون بر یک میلیون خانوار در استان فارس ادامه داد: با توجه به وجود ۹۷۵ هزار واحد مسکونی در این استان، بنابراین می‌توان گفت که حدود ۴۴ هزار واحد مسکونی در استان کمبود مسکن داریم که امیدواریم در قالب طرح اقدام ملی مسکن این کمبود جبران شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.