کد خبر: 4106
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی اتاق بازرگانی فارس

کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی اتاق بازرگانی فارس با ارائه گزارش شورای پژوهش از طرح پتانسیل های استان فارس در ارتقای ثروت ملی از طریق حوزه انرژی و همفکری در خصوص بودجه سال 1399 با حضور فعالان بخش خصوصی و دولتی در این اتاق برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، نادر طیبی عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون انرژی، محیط زیست، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی فارس در جلسه این کمیسیون گفت: تمرکز ما در اتاق بازرگانی در حوزه پژوهش، کاربردی بودن نتایج مطالعات و پژوهش هاست بنابراین مشخص کردن فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف برای ارائه به بخش خصوصی و سرمایه گذاران برای ما یک اولویت است.
وی بیان کرد: در حوزه انرژی و پتروشیمی های استان و مطالعاتی در اتاق بازرگانی فارس انجام شده که تلاش شده با بهره گیری از خرد جمعی و همکاری فعالان اقتصادی در این حوزه، اساتید دانشگاه و صاحبنظران بخش دولتی جهت دهی این پژوهش ها عملیاتی و قابل ارائه باشد.
طیبی با اشاره به بهره گیری از طرح آمایش سرزمین استان در مطالعات اقتصادی در استان اظهارداشت: طرح آمایش سرزمین استان نیز قابلیت های هر منطقه را مشخص کرده که این طرح کمک می کند پژوهش ها ما مناسب و مبنای خوبی برای سرمایه گذاری در استان باشد.
وی اضافه کرد: بر این باوریم با توجه به محدودیت منابع پژوهشی در اتاق بازرگانی استان، باید در حوزه پژوهش کارهای شایسته و قابل اتکایی برای بخش خصوصی انجام شود که قابلیت استفاده و اجرایی داشته باشد.
طیبی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بودجه سال 99 ادامه داد: روند بودجه نویسی بودجه دولت نیاز به بازنگری دارد به طوری که سهم بودجه هر بخش باید متناسب با عملکرد و میزان بهره وری و نتیجه اختصاص یابد.
وی عنوان داشت: منابع درآمدی دولت کوتاه است و نمی تواند همه بخش ها را پوشش دهد لذا ساختار بودجه نویسی در بخش هایی مانند فروش دارایی ها، فروش نفت و مالیات بر واردات مناسب نیست.
در این جلسه سید رضا ساداتی معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز گفت: انجام پژوهش در حوزه اقتصاد یکی از اقدامات مهم و موثر اتاق بازرگانی فارس در بخش اقتصادی و توسعه ای استان است.
وی با تاکید بر انجام پژوهش های کاربردی در حوزه انرژی استان فارس تصریح کرد: فعالیت بخش دولتی و خصولتی ها در حوزه انرژی در کشور و استان سرمایه گذاری و فعالیت بخش خصوص در این حوزه را تحت الشعاع قرار داده است به طوری که شاهد پارادوکس در سیاست گذاری ها و یا برنامه ریزی ها برای حضور بخش خصوصی در این حوزه هستیم.
ساداتی افزود: این درحالی است که در بسیاری از مواقع شاهد عدم ایجاد شرایط برای حضور و ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه انرژی در استان هستیم.
وی بیان داشت: نیاز است در حوزه انرژی در کشور و استان بخش دانشگاهی ، بخش خصوصی و دولتی در کنار هم قرار گرفته و فعالیت های متناسبی داشته باشند تا شاهد خروجی مناسب برای استان باشیم.
در این جلسه آقای ریاضی به ارائه پیش طرح نقش پتانسیل های حوزه انرژی فارس در ارتقای ثروت ملی به مذاکرات انجام شده در جلسات مختلف شورای پژوهشی و هیات رئیسه کمیسیون پرداخت.
همچنین موضوع لایحه بودجه سال 99 کل کشور نیز توسط آقای راد شیرازی در جلسه مطرح و  مورد بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.