بهره برداری از اقامتگاه بوم گردی در شیراز

امیری گفت: ۱۲ پروژه گردشگری با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۸ میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح می شود و در این راستا اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان های شیراز، سپیدان، فیروزآباد، پاسارگاد، مرودشت و اردوگاه گردشگری در شهرستان فسا به بهره برداری می رسد.

به گزارش پیام خبر از شیراز، مصیب امیری، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه 12 پروژه گردشگری با سرمایه گذاری بیش از 38 میلیارد ریال در استان فارس  به بهره برداری می رسند، گفت: این پروژه ها شامل 11 پروژه اقامتگاهای بوم گردی و یک اردوگاه گردشگری با سرمایه ‌گذاری 38 میلیارد و 400 میلیون ریال است.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس عنوان کرد: اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان های شیراز، سپیدان، فیروزآباد، پاسارگاد، مرودشت و اردوگاه گردشگری در شهرستان فسا به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: اقامتگاه های بوم گردی با حجم سرمایه گذاری 32 میلیارد و 600 میلیون ریال و ایجاد اشتغال برای 32 و یک اردوگاه گردشگری با حجم سرمایه گذاری 5 میلیارد و 800 میلیون ریال و ایجاد اشتغال برای 20 نفر، از جزئیات طرح های قابل افتتاح است.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس اظهار داشت: در حال حاضر استان فارس دارای 115 اقامتگاه بوم گردی است که با افتتاح این 13 پروژه، تعداد بوم گردی های استان به 128 اقامتگاه خواهد رسید.

امیری تصریح کرد: استان فارس دارای 76 هتل و متل، 24 هتل آپارتمان، 134 مهمانپذیر، 115 اقامتگاه بوم گردی و 134 خانه مسافر است.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  حسین کلانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید: نام پرسپولیس همیشه بوده، هست و خواهد بود و هرگز از بین نخواهد رفت.

 • مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه روح همه عبادات ماه رجب، استغفار است، گفت: اعتکاف در کوی امام زمان (عج) و به نیت انس با ایشان برکات بسیار دارد، اگر قرار است فیضی در این ماه به ما برسد به واسطه امام مهدی(عج) است. مهمترین دعای این ماه دعای فرج است.

 • دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  امام محمد باقر (ع) از فرصتی که امام زین العابدین(ع) ایجاد کرده بودند، استفاده کردند و به خاطر ایجاد فضای مناسب برای تبلیغ معارف ناب دینی و شرایط زمانی امامت امام محمدباقر(ع)، یک شکوفایی فوق‌العاده در جامعه شیعی رخ داد.

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.