فیلم شنای پروانه

بازیگر فیلم «شنای پروانه» گفت: فیلم «شنای پروانه»، بازتاب واقعی شرایط جامعه ایران است، واقعیت که باز آفرینی شده نه بازسازی صرف و این مسئله بسیار پراهمیت در حوزه اندیشه ورزی سینما و تکنیک نگاه کردن به حساب می آید.

به گزارش پیام خبر، نادر شهسواری، بازیگر فیلم «شنای پروانه» امشب در حاشیه اکران فیلم «شنای پروانه» در خصوص این اثر و کار با «محمد کارت»، کارگردان این اثر گفت: وی با ساخت این فیلم کاری کرده کارستان و نشان می دهد، این فیلمساز آینده خوبی دارد و وقتی نخستین فیلم بلند خود را با این موضوع إستارت می زند قطعا افق روشنی دارد و فیلمنامه «شنای پروانه» خوب نوشته شده بود، گره و مخاطب را تا آخر با خود همراه می کند هرچند ایرادات جزئی هم داشت و نباید روی برخی صحنه ها زیاد تاکید می شد.

این بازیگر تئاتر و سینما ادامه داد: بازی های فیلم بجز بنده به خوبی نقش خود را ایفا کردند و نکته ای باید به آن توجه داشت این است که نسل ما با دیدن فیلم های کلاسیک رشد کردند و نگاه و معیار ما بر اساس اصول کلاسیک بوده اما وقتی نگاه می کنیم فیلمسازانی مثل «محمد کارت»، سنت شکن می شوند و بدعت گذاری غلط نمی کنند و نگاه خودشان را در فیلم جاری می کنند و چه بخواهیم و نخواهیم آینده متعلق به آنها هست.

شهسواری افزود: باید به جوان ها بیشتر بها بدهیم چون امروز حرف درست و برآیند جامعه ما را فیلمسازان جوان می زنند و قصدم نبش گذشته ها و انتقاد از فیلمسازان پیشکسوت نیست ولی باید قبول کنیم کارگردان های جوان و خوشفکر در حال شکست مرزها و خط قرمزها هستند و فیلم شنای پروانه دقیقا به همین موضوع اشاره دارد و برآیند و بازتاب واقعی اتفاقات جامعه است.

وی اضافه کرد: «شنای پروانه»، بازتاب واقعی شرایط جامعه ایران است، واقعیت که باز آفرینی شده نه بازسازی صرف و این مسئله بسیار پراهمیت در حوزه اندیشه ورزی سینما و تکنیک نگاه کردن به حساب می آید.

شهسواری گفت: به نظر می رسد اگر نگاه به قاب بندی، قاب بندی و فیلمسازی کلاسیک نداشته باشیم یعنی نه اینکه اون اصول را بهش تعلق خاطر نداشته باشیم اما فعلا آنها را کنار بگذاریم و اجازه دهیم فیلمسازان جوانی مانند «محمد کارت» که آینده روشنی دارند و حرفی برای گفتن در هنر فیلمسازی دارند اثر خود را بسازند، چون آینده متعلق به آنها است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.