کد خبر: 4133
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
تالاب میقان اراک

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به اینکه در پی نزول رحمت الهی در ماه های اخیر، برخی تالاب های فارس آبگیری شده اند، گفت: دریاچه «بختگان» که یکی از مهم‌ترین دریاچه های استان به شمار می رود 36 درصد آبگیری شده است.

به گزارش پیام خبر، حمید ظهرابی با اشاره به اینکه در پی نزول رحمت الهی در ماه های اخیر، برخی تالاب های فارس آبگیری شده اند، گفت: دریاچه «بختگان» که یکی از مهم‌ترین دریاچه های استان به شمار می رود 36 درصد آبگیری شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به اینکه تاکنون دریاچه «طشک» حدود 31 درصد و دریاچه «مهارلو» حدود 78 درصد آبگیری شده است، اظهار کرد: تالاب «کمجان» با حدود چهار هزار هکتار وسعت حدود 70 درصد آبگیری شده است.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد تالاب هشت هزار هکتاری «هیرم» آبگیری شده است، گفت: تالاب «هرم و کاریون» و دریاچه «ارژن» به ترتیب 40 و 20 درصد آبگیری شده اند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

 • استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  استغفار از مهمترین اعمال ماه رجب است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه در ماه رجب زمینه‌ ارتباط خاص با خداوند متعال فراهم است، گفت: هر کس در این ماه به بندگی الهی بپردازد، رحمت خاص خدا را شامل حال خود کرده است.

 • آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  آیا سیارک سرگردان به زمین برخورد می‌کند؟

  اعلام نزدیک شدن سیارک و شهاب سنگ بزرگ به زمین در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، پرسش‌هایی را درباره رخدادهای احتمالی همچون برخورد با کره زمین و نابودی حیات را مطرح کرده است، موضوعی که به اعتقاد یک استاد بخش فیزیک دانشگاه شیراز احتمال بسیار اندکی دارد.

 • شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  شیوع کرونا در فارس تا پایان فروردین ادامه دارد/ تنها راه مقابله کاهش رفت و آمدها

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوع کرونا دستکم تا آخر فروردین‌ماه ادامه دارد و طبق الگوهای اپیدمیولوژیک و مطالعات کارشناسان خبره فارس در ایام نوروز به پیک ابتلا به بیماری خواهد رسید؛ مگر اینکه مداخلات در هفته پیش رو اعمال شود و رفت‌وآمدها به‌صورت جدی کاهش یابد.