کد خبر: 4133
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
تالاب میقان اراک

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به اینکه در پی نزول رحمت الهی در ماه های اخیر، برخی تالاب های فارس آبگیری شده اند، گفت: دریاچه «بختگان» که یکی از مهم‌ترین دریاچه های استان به شمار می رود 36 درصد آبگیری شده است.

به گزارش پیام خبر، حمید ظهرابی با اشاره به اینکه در پی نزول رحمت الهی در ماه های اخیر، برخی تالاب های فارس آبگیری شده اند، گفت: دریاچه «بختگان» که یکی از مهم‌ترین دریاچه های استان به شمار می رود 36 درصد آبگیری شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به اینکه تاکنون دریاچه «طشک» حدود 31 درصد و دریاچه «مهارلو» حدود 78 درصد آبگیری شده است، اظهار کرد: تالاب «کمجان» با حدود چهار هزار هکتار وسعت حدود 70 درصد آبگیری شده است.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد تالاب هشت هزار هکتاری «هیرم» آبگیری شده است، گفت: تالاب «هرم و کاریون» و دریاچه «ارژن» به ترتیب 40 و 20 درصد آبگیری شده اند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  حسین کلانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید: نام پرسپولیس همیشه بوده، هست و خواهد بود و هرگز از بین نخواهد رفت.

 • مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه روح همه عبادات ماه رجب، استغفار است، گفت: اعتکاف در کوی امام زمان (عج) و به نیت انس با ایشان برکات بسیار دارد، اگر قرار است فیضی در این ماه به ما برسد به واسطه امام مهدی(عج) است. مهمترین دعای این ماه دعای فرج است.

 • دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  امام محمد باقر (ع) از فرصتی که امام زین العابدین(ع) ایجاد کرده بودند، استفاده کردند و به خاطر ایجاد فضای مناسب برای تبلیغ معارف ناب دینی و شرایط زمانی امامت امام محمدباقر(ع)، یک شکوفایی فوق‌العاده در جامعه شیعی رخ داد.

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.