کتاب

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه جشنواره پایتخت کتاب باعث می شود تا کتاب در سطح جامعه رشد و نمو پیدا کند، گفت: باید به تدریج به سمتی برویم که کتاب به سبد کالای مصرفی خانواده جای بگیرد.

به گزارش پیام خبر، اشرف بروجردی، امروز در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و همچنین معرفی ششمین پایتخت کتاب ایران که در سازمان همایش های بین المللی مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی، یک انقلاب فرهنگی بود، گفت: اگر بخواهیم برای ایران سربلند تلاش کنیم و ایرانی توسعه یافته به جهانیان نمایش بگذاریم، این اتفاق توسط افرادی که اهل خواندن و مطالعه هستند روی می دهد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اضافه کرد: خواندن رسالتی است که بر بشریت عرضه شده و انسان ها باید از آن الهام بگیرند، در جمهوری اسلامی ایران، نگاه به فرهنگ باید نگاه عمیق باشد و تلاش ها بر این اساس باشد.

وی با اشاره به اینکه قانون برنامه توسعه توجه ویژه ای به نهضت سوادآموزی اشاره دارد، تاکید کرد: جشنواره پایتخت کتاب، مشارکت، داوطلبی و حمایت دستگاه های اجرایی را در پی دارد و باعث می شود تا کتاب در سطح جامعه رشد و نمو پیدا کند.

بروجردی با یادآوری این مطلب که باید به تدریج به سمتی برویم که کتاب به سبد کالای مصرفی خانواده جای بگیرد، اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید توجه خاصی به امر ترویج کتاب و کتابخوانی شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه آفت جامعه اسلامی، جهل است، تاکید کرد: از بین برنده آفت، کتابخوانی و مطالعه است.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.