کد خبر: 4141
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
 • خبرنگار: سهیلا ستایش
 • چاپ
مدیر عامل تامین اجتماعی فارس

مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس از بیمه دانشجویان خبر داد و گفت: از آنجایی که یکی از دغدغه‌های دانشجویان در دوران مدت تحصیل بوده است چرا که تنها دوره تحصیلی دانشجویان تربیت معلم، جزو سوابق آنها محسوب می‎شد که از امسال مقرر شد تا همه دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی با پرداخت مبنای ۱.۱ دهم حداقل دستمزد، نسبت به بیمه شدن خود طی دوران تحصیل اقدام کنند.

به گزارش پیام خبر، مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس درنشست خبری 19 بهمن که در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی استان فارس در قالب ۲۰۷ هزار مستمری بگیر، ۷۶۰ هزار نفر بیمه شده اصلی، ۴۷۰ هزار نفر بیمه شده اجباری و۵۳ هزار نفر بیمه کارگران ساختمانی در فارس، گفت: دو میلیون و ۴۶۰ هزار نفر در استان اعم از اصلی و تبعی تحت پوشش این سازمان قرار دارند.

کشاورز از پرداخت عیدی مستمری بگیران استان خبر داد و گفت: بر خلاف سال‌های گذشته در بهمن ماه انجام می‎شود که از شب گذشته ۱۸ بهمن آغاز شده و تا ۲۱ بهمن ادامه دارد که هم چنین بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان در قالب عیدی به بازنشستگان این سازمان در فارس پرداخت خواهد شد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس به اقدامات شاخص سال  98 اشاره کرد و گفت: اجرای طرح پرونده در راستای، اسکن پرونده‎های بیمه شدگان در شعب تیپ ۲ تا ۵ به اتمام رسیده و در شعب ممتاز در حال انجام است که تا تاکنون بیش از ۴۱۷ هزار پرونده بیمه شدگان تامین اجتماعی در فارس اسکن شده است.

وی هم چنین تاکید کرد: با اجرای این طرح  و ارائه اطلاعات  جابجایی سوابق بیمه شدگان زودتر از موعد تعیین شده صورت می پذیرد که پرونده الکترونیکی در شعب ممتاز و یک از بهمن ماه امسال شروع شده و تا شهریور ماه ۹۹ به یک میلیون پرونده‌های افراد تبعی و بیمه شده افزایش می‌یابد.

کشاورز از حذف عکس از دفترچه‌های درمانی خبر داد و اظهار کرد:با  همکاری سازمان تامین اجتماعی و ثبت احوال با استفاده از شماره پشت کارت ملی بیمه شدگان، اطلاعات هویتی افراد و اسکن عکس آنها جمع آوری می‌شود و با این روش دیگر نیازی به ارائه عکس نیست.

وی هم چنین به دیگر اقدامات اشاره کرد از جمله  به حق معافیت بیمه قراردادهای شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: در راستای بهبود فضای کسب و کار در قالب ماده ۳۳ قانون و بخشودگی جرائم به تعداد ۵ هزار و ۷۵۵ کارگاه در قالب هفت هزار پرونده را از دیگر اقدامات شاخص این اداره کل در سال ۹۸ برشمرد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس از بیمه دانشجویان خبر داد و گفت: از آنجایی که یکی از دغدغه‌های دانشجویان در دوران مدت تحصیل بوده است چرا که تنها دوره تحصیلی دانشجویان تربیت معلم، جزو سوابق آنها محسوب می‎شد که از امسال مقرر شد تا همه دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی با پرداخت مبنای ۱.۱ دهم حداقل دستمزد، نسبت به بیمه شدن خود طی دوران تحصیل اقدام کنند.

وی هم چنین ادامه داد: دانشجویانی که تحت پوشش خانواده قرار دارند با نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد به ترتیب با مبالغ پرداختی ۲۰۰، ۲۳۳ و ۳۰۰ هزار تومان می‌توانند نسبت به بیمه شدن اقدام کنند هم چنین دانشجویانی که در بخش درمان تحت تکفل خانواده نباشند، می‌تواند بابت سرانه درمانی، ماهانه ۴۰ هزار تومان اضافه پرداخت کند.

کشاورز با توجه به اینکه زنان خانه دار هم می توانند از حق بیمه استفاده کنند، افزود: زنان خانه دار هم می توانند دغدغه بازنشستگی داشته باشند که آنها نیز می‎توانند با مراجعه به تامین اجتماعی صرف نظر از اشتغال خود، با اخذ قرارداد مشاغل آزاد در سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد سوابق بیمه‎ای خود را ثبت و مشمول حق بیمه بازنشستگی شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس در پایان با تاکید کرد: مطالبات کارفرمایان فارس به سازمان تامین اجتماعی استان را بالغ بر یکهزار میلیارد تومان اعلام شده که از ابتدای امسال تاکنون تنها ۲۰۰ میلیارد تومان آن وصول شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  حسین کلانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید: نام پرسپولیس همیشه بوده، هست و خواهد بود و هرگز از بین نخواهد رفت.

 • مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه روح همه عبادات ماه رجب، استغفار است، گفت: اعتکاف در کوی امام زمان (عج) و به نیت انس با ایشان برکات بسیار دارد، اگر قرار است فیضی در این ماه به ما برسد به واسطه امام مهدی(عج) است. مهمترین دعای این ماه دعای فرج است.

 • دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  امام محمد باقر (ع) از فرصتی که امام زین العابدین(ع) ایجاد کرده بودند، استفاده کردند و به خاطر ایجاد فضای مناسب برای تبلیغ معارف ناب دینی و شرایط زمانی امامت امام محمدباقر(ع)، یک شکوفایی فوق‌العاده در جامعه شیعی رخ داد.

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.