کد خبر: 4147
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
 • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
 • چاپ
ضیافت افطاری آیت الله لطف الله دژکام، امام جمعه شیراز با اهالی رسانه و فرهنگ

نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه وظیفه شورای نگهبان تنها بررسی صلاحیت و نه ایجاد رقیب، گفت: ایجاد رقیب کار شورای نگهبان و وزارت کشور نیست، بلکه انتخابات نه تنها از ناحیه رای دادن بلکه کاندیدا شدن هم مردمی است.

به گزارش خبرنگار پیام خبر، آیت‌الله لطف‌الله دژکام یکشنبه ٢٠ بهمن در یک کنفرانس خبری بیان کرد: ٤١ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و احساسم این است که مردم ما عزم و اراده جدی خود را برای ایجاد تحول در وضعیت حاکم بر جامعه تاکنون به خوبی نشان داده، حفظ کرده و به پیش برده‌اند.

وی افزود: همه کسانی که سعی کرده‌اند تردیدی در مردم و تغییر مسیری در انقلاب ایجاد کنند، دوباره شاهد باشند که مردم با گام‌های استوار و اراده محکم آماده‌اند تا در انتخابات پیش رو سرنوشت خود را تامین و تنظیم کنند.

امام جمعه شیراز گفت: ساختارهای مختلف انتخاباتی در ابعاد سیاسی و اجتماعی، دارای کاستی‌هایی است اما به این معنا نیست که حضور مردم، جدی نیست و کسی اعتقادی به حضور آنها ندارد.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه گاهی خطاهایی رخ می‌دهد که باید آنها را شناسایی و فرآیندها و ساختارها را اصلاح کنیم، خاطرنشان کرد: روزی که قانون به رای گذاشته شد امام(ره) فرمودند چارجوبش بد نیست و بعدا هم می‌شود متمم ایجاد کرد.

وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا گاهی جوری القا می‌کنیم که انگار چیز غیرقابل قبولی پیش روی ما گذاشته‌اند در حالی که اصول انقلاب را که برخاسته از فطرت انسانی ماست؟ گفت: کاستی‌ها را پذیرفته‌ایم و برای ساختارها و خروج از مسائل تلاش می‌کنیم و باید باور کنیم که می‌خواهیم جامعه خود را پردازش کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در فارس ادامه داد: آنچه که گاهی برای جوانان ما ایجاد سوال می‌کند این است که هر چیزی در اختیارشان قرار می‌گیرد همان آرمان‌هاست، در حالی‌که به گفته رهبری هم هنوز با آرمان‌ها فاصله داریم.

آیت‌الله دژکام با تاکید بر اینکه باید برای آرمان‌ها تلاش کنیم، گفت: بسیاری از افراد برای آرمان‌ها تلاش کرده‌اند که امروز برخی از آنها بازنشسته، برخی در میدان حضور دارند و برخی هم می‌خواهند وارد میدان شوند و همه یک مسئله مشترک مبنی بر پیشروی مسائل نظام را مدنظر دارند.

امام جمعه شیراز عنوان کرد: اگر مردم به ویژه جوانان بدانند که تجربه عراق و افغانستان پیش روی ما قرار دارد و اگر پای صندوق نیایند، کشورهای دیگر درسرنوشت ما دخالت می کنند ممکن است نظرشان تغییر کند.

آیت‌الله دژکام با بیان این نکته که زندگی کردن زیر چکمه بیگانگان ننگ است، گفت: سال ٥٧ در برابر حرکت‌های چند دهه‌ای آمریکایی‌ها ایستادگی کردیم و امید است پس از چهار دهه همچنان شاهد خلق حماسه‌های جدید به ویژه در انتخابات دوم اسفند امسال باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت حضور در انتخابات میان دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری نیز گفت: پس از تایید صلاحیت و اعلام اسم بنده به عنوان کاندیدا در ذهنم این مهم تداعی شد که در انتخابات پیش رو تنها و بی رقیب هستم، در حالی که باید یک چالش در انتخابات باشد.

نماینده ولی‌فقیه در فارس ادامه داد: قانون انتخابات ما ممکن است دلچسب نباشد و گوشه‌هایی را باید تکمیل کنیم که از جمله آنها که باید دقت شود این است که رقیب باید باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.