کد خبر: 4156
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰
روح الله منوچهری، مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با صدور پیامی انتخاب شهر شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران و موفقیت اوز و روستای علویه را در ششمین دوره جشنواره‌های ملی کتاب محور تبریک گفت.

به گزارش پیام خبر، روح الله منوچهری با اشاره به موفقیت چشمگیر استان فارس در سال جاری در دو جشنواره ملی کتاب ایران، از تلاش‌های تمامی کتابداران و مسئولان شیراز، اوز و روستای علویه قدردانی کرد و این موفقیت را به مردم استان تبریک گفت.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس عنوان کرد: کسب عنوان پایتختی کتاب ایران برای شهر شیراز و همچنین موفقیت شهر اوز و روستای علویه نشان توانمندی فارس در حوزه فرهنگ و کتابخوانی است.
منوچهری با اشاره به اینکه تلاش‌های شهر شیراز در حوزه کتابخوانی امسال به ثمر نشست و موفقیت‌آمیز بود،گفت: عنوان پایتختی کتاب ایران برازنده نام شیراز با جامعه‌ای فرهیخته و گذشته‌ای افتخارآمیز است. هرچند که شیراز شهری با شهرت جهانی است و باید به عنوان پایتخت کتاب جهان شناخته و معرفی شود.
مدیرکل کتابخانه‌های  عمومی فارس ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده در حوزه کتابخوانی شهر شیراز گفت: مشارکت مردم و همیاری و همکاری مسئولان و سازمان‌های مختلف به‌ویژه کتابداران توانای کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز به عنوان سکان‌داران کتاب و کتابخوانی این موفقیت را برای شهر فرهنگ و ادب رقم زد.
او با اشاره به اینکه عزم مسئولان و مردم برای ترویج کتابخوانی در شهر شیراز بیشتر خواهد شد، افزود: امیدوارم با کسب عنوان پایتختی کتاب برای شهر شیراز، شاهد گسترش برنامه‌های ترویجی کتابخوانی و بهبود فضاهای کتابخانه‌ای در این شهر باشیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس همچنین با اشاره به اینکه اوز یک بار دیگر عنوان شهر خلاق ادبی را از آن خود کرد، گفت: همدلی مردمی، حمایت خیرین و تلاش‌های کتابخانه‌های عمومی و انجمن‌ها در اوز، سبب شد تا دیگر بار عنوانی افتخارآمیز نصیب این شهر درخشان در حوزه فرهنگ و کتاب شود؛ مردم شهر اوز به واقع دوستدار کتاب و خلاق در ترویج کتابخوانی هستند.
منوچهری همچنین ضمن قدردانی از تلاش‌های کتابدار کتابخانه عمومی روستای علویه جهرم، گفت: امسال نیز استان فارس در جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» سهمی برجسته داشت و روستای علویه شهرستان جهرم در میان ده روستای برتر قرار گرفت. 
او با بیان اینکه دو روستای «اکبرآباد» پاسارگاد و «شهرک غدیر» داراب نیز امسال جزو بیست روستای برتر بودند، گفت: این عنوان بیش از هر چیز حاصل خدمات کتابخانه عمومی به عنوان تنها پایگاه فرهنگی این سه روستا و تلاش بانوان کتابداری است که کتابخانه را به خارج از دیوارهای کتابخانه برده اند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در پایان با تصریح اینکه تمامی شهرها و روستاهای فارس زمینه کسب عنوان های پایتخت کتاب و دوستدار کتاب را دارند، گفت: ظرفیت‌های بسیاری در استان فارس وجود دارد و کتابخانه‌های عمومی استان به عنوان پایگاه‌های اجتماعی و دانشگاه مردمی  در شکوفا شدن این ظرفیت‌ها تلاش خواهند کرد. امیدوارم با همیاری مردم و کتابداران گرامی استان، سال به سال شاهد حضور پررنگ فارس در این رقابت ارشمند ملی باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.