کد خبر: 4156
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰
روح الله منوچهری، مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با صدور پیامی انتخاب شهر شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران و موفقیت اوز و روستای علویه را در ششمین دوره جشنواره‌های ملی کتاب محور تبریک گفت.

به گزارش پیام خبر، روح الله منوچهری با اشاره به موفقیت چشمگیر استان فارس در سال جاری در دو جشنواره ملی کتاب ایران، از تلاش‌های تمامی کتابداران و مسئولان شیراز، اوز و روستای علویه قدردانی کرد و این موفقیت را به مردم استان تبریک گفت.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس عنوان کرد: کسب عنوان پایتختی کتاب ایران برای شهر شیراز و همچنین موفقیت شهر اوز و روستای علویه نشان توانمندی فارس در حوزه فرهنگ و کتابخوانی است.
منوچهری با اشاره به اینکه تلاش‌های شهر شیراز در حوزه کتابخوانی امسال به ثمر نشست و موفقیت‌آمیز بود،گفت: عنوان پایتختی کتاب ایران برازنده نام شیراز با جامعه‌ای فرهیخته و گذشته‌ای افتخارآمیز است. هرچند که شیراز شهری با شهرت جهانی است و باید به عنوان پایتخت کتاب جهان شناخته و معرفی شود.
مدیرکل کتابخانه‌های  عمومی فارس ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده در حوزه کتابخوانی شهر شیراز گفت: مشارکت مردم و همیاری و همکاری مسئولان و سازمان‌های مختلف به‌ویژه کتابداران توانای کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز به عنوان سکان‌داران کتاب و کتابخوانی این موفقیت را برای شهر فرهنگ و ادب رقم زد.
او با اشاره به اینکه عزم مسئولان و مردم برای ترویج کتابخوانی در شهر شیراز بیشتر خواهد شد، افزود: امیدوارم با کسب عنوان پایتختی کتاب برای شهر شیراز، شاهد گسترش برنامه‌های ترویجی کتابخوانی و بهبود فضاهای کتابخانه‌ای در این شهر باشیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس همچنین با اشاره به اینکه اوز یک بار دیگر عنوان شهر خلاق ادبی را از آن خود کرد، گفت: همدلی مردمی، حمایت خیرین و تلاش‌های کتابخانه‌های عمومی و انجمن‌ها در اوز، سبب شد تا دیگر بار عنوانی افتخارآمیز نصیب این شهر درخشان در حوزه فرهنگ و کتاب شود؛ مردم شهر اوز به واقع دوستدار کتاب و خلاق در ترویج کتابخوانی هستند.
منوچهری همچنین ضمن قدردانی از تلاش‌های کتابدار کتابخانه عمومی روستای علویه جهرم، گفت: امسال نیز استان فارس در جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» سهمی برجسته داشت و روستای علویه شهرستان جهرم در میان ده روستای برتر قرار گرفت. 
او با بیان اینکه دو روستای «اکبرآباد» پاسارگاد و «شهرک غدیر» داراب نیز امسال جزو بیست روستای برتر بودند، گفت: این عنوان بیش از هر چیز حاصل خدمات کتابخانه عمومی به عنوان تنها پایگاه فرهنگی این سه روستا و تلاش بانوان کتابداری است که کتابخانه را به خارج از دیوارهای کتابخانه برده اند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در پایان با تصریح اینکه تمامی شهرها و روستاهای فارس زمینه کسب عنوان های پایتخت کتاب و دوستدار کتاب را دارند، گفت: ظرفیت‌های بسیاری در استان فارس وجود دارد و کتابخانه‌های عمومی استان به عنوان پایگاه‌های اجتماعی و دانشگاه مردمی  در شکوفا شدن این ظرفیت‌ها تلاش خواهند کرد. امیدوارم با همیاری مردم و کتابداران گرامی استان، سال به سال شاهد حضور پررنگ فارس در این رقابت ارشمند ملی باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.