کد خبر: 4161
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نذر فرهنگی؛ سینما و نمایش برای همه در گراش

محمد مهرابی، مدیر سینما فرهنگ گراش، از توافق سینما با بنیاد فرهنگی نوبهار می‌گوید: «ما همیشه تلاش کرده‌ایم به آن دسته از افرادی که توانایی مالی مناسب برای دیدن فیلم‌ها یا نمایش‌ها ندارند، توجه ویژه‌ای داشته باشیم. با همین ذهنیت، به عزیز نوبهار که در این زمینه فعالیت موثری دارند، پیشنهاد دادیم که برای حمایت از اقشار محروم با ما همکاری کنند تا بتوانیم بلیت‌های برنامه‌ها را رایگان در اختیار این اقشار بگذاریم.» این شروع یک همکاری مثبت است که به طرح «نذر فرهنگی» منجر شد.

به گزارش پیام‌خبر به نقل از گریشنا؛ در طرح «نذر فرهنگی»، قشر محروم از برنامه‌های فرهنگی مثل سینما و نمایش، امکان استفاده از این برنامه‌ها را پیدا می‌کنند. این طرح با همکاری بنیاد فرهنگی نوبهار و سینما فرهنگ گراش به زودی کلید می‌خورد، و قرار است بلیت برنامه‌هایی که مورد توافق دو طرف قرار می‌گیرد، در اختیار گروه‌های نیازمند قرار بگیرد. اولین فیلم در این طرح، فیلم «۲۳ نفر» در ژانر دفاع مقدس است.

محمد مهرابی، مدیر سینما فرهنگ گراش، از توافق سینما با بنیاد فرهنگی نوبهار می‌گوید: «ما همیشه تلاش کرده‌ایم به آن دسته از افرادی که توانایی مالی مناسب برای دیدن فیلم‌ها یا نمایش‌ها ندارند، توجه ویژه‌ای داشته باشیم. با همین ذهنیت، به آقای عزیز نوبهار که در این زمینه فعالیت موثری دارند، پیشنهاد دادیم که برای حمایت از اقشار محروم با ما همکاری کنند تا بتوانیم بلیت‌های  برنامه‌ها را رایگان در اختیار این اقشار بگذاریم.» این شروع یک همکاری مثبت است که به طرح «نذر فرهنگی» منجر شد.

عزیز نوبهار، مدیر بنیاد فرهنگی نوبهار، نیز در مورد این همکاری می‌گوید: «من از طرح آقای مهرابی استقبال کردم چون با اهداف و رویکرد بنیاد مطابقت داشت. ما می‌خواهیم کلمه «نذر» فقط غذا را به ذهن متبادر نکند و مفهوم جدیدی از آن در جامعه جا بیفتد. یکی از مهم‌ترین دلایل تمایل ما به انجام چنین طرح‌هایی این است که خوراک فرهنگی مناسب در اختیار اقشار کمتربرخوردار نیز قرار بگیرد. جامعه‌ی ما باید نیازهای مختلف این قشر را در نظر بگیرد، و به نظر ما معمولا به نیازهای روحی و هنری این قشر توجهی نمی‌شود

نوبهار در خصوص نحوه‌ی انجام این طرح هم می‌گوید: «تصمیم گرفتیم با مشورت مدیر سینما و دیگر دوستان، فیلم‌های ارزشمند و اخلاق‌مدار را در حوزه‌های اخلاقی، مذهبی، اجتماعی و دفاع مقدس انتخاب کنیم و تحت عنوان نذر فرهنگی، از قشر کم برخوردار دعوت کنیم به تماشای این فیلم‌ها بیایند

محمد مهرابی، مدیر سینما فرهنگ، جزییات طرح را اینطور توضیح می‌دهد: «فیلم یا نمایش را ما پیشنهاد می‌دهیم و با تایید بنیاد، تعدادی بلیت ویژه تهیه می‌کنیم. پنجاه درصد بهای بلیت را سینما فرهنگ و ۵۰ درصد را نیز بنیاد نوبهار تقبل می‌کند. طراحی پوستر و تبلیغات و پذیرایی از مهمانان به عهده سینما فرهنگ است، و توزیع بلیت با خود بنیاد نوبهار خواهد بود

او در مورد جامعه‌ی هدف این طرح پیشنهادهایی دارد، اما از پیشنهادهای دیگر نیز استقبال می‌کند: «جامعه‌ی هدف می‌تواند خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و اداره بهزیستی و موسسات خیریه دیگر و همچنین دانش‌آموزان کم‌بضاعتی باشد که مدیران مدارس آنها را شناسایی می‌کنند. ما قبلا هم از این دانش‌آموزان با همکاری مدیران مدارس حمایت می‌کردیم

مدیر سینما در مورد اولین فیلم انتخاب‌شده برای این طرح نیز می‌گوید: «ما ۲۰۰ بلیت برای فیلم «۲۳ نفر» چاپ و آماده کرده‌ایم که در اختیار گروه هدف قرار بدهیم. با این بلیت‌ها، افراد می‌توانند در مدت دو هفته، هر شبی که تمایل داشتند ساعت ۸:۳۰ برای تماشای فیلم به سینما بیایند

محمد مهرابی، مدیر سینما فرهنگ، می‌گوید یک طرح دیگر برای حمایت از اهالی روستاهای شهرستان گراش را نیز در نظر دارد تا بتوانند با تخفیف بالای ۶۰ درصد به تماشای فیلم‌های سینما بیایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  کلانی: نام پرسپولیس همیشه خواهد بود

  حسین کلانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید: نام پرسپولیس همیشه بوده، هست و خواهد بود و هرگز از بین نخواهد رفت.

 • مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  مهمترین دعای ماه رجب، دعا برای فرج است

  یک کارشناس مذهبی با بیان‌ اینکه روح همه عبادات ماه رجب، استغفار است، گفت: اعتکاف در کوی امام زمان (عج) و به نیت انس با ایشان برکات بسیار دارد، اگر قرار است فیضی در این ماه به ما برسد به واسطه امام مهدی(عج) است. مهمترین دعای این ماه دعای فرج است.

 • دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  دوران امام محمد باقر (ع) و شکوفایی جامعه شیعی

  امام محمد باقر (ع) از فرصتی که امام زین العابدین(ع) ایجاد کرده بودند، استفاده کردند و به خاطر ایجاد فضای مناسب برای تبلیغ معارف ناب دینی و شرایط زمانی امامت امام محمدباقر(ع)، یک شکوفایی فوق‌العاده در جامعه شیعی رخ داد.

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.