کد خبر: 4162
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
فیلم «مستند سرزمین عسل»

این فیلم روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه جاری، ساعت ١٧، در سالن غزل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اکران می‌شود.

به گزارش پیام‌خبر؛ انجمن فیلم کوتاه شیراز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در ادامه برنامه‌های نقد و بررسی فیلم‌های بلند داستانی، کوتاه و مستند مطرح ایران و جهان فیلم «مستند سرزمین عسل» را به نمایش، نقد و بررسی می‌شود.

کارگردان: تامارا کوتوسکا و لوبومیر استفانو

فیلم مستند سرزمین عسل را می‌توان مهم‌ترین مستند سال دانست که در جشنواره ساندنس توانست سه جایزه ویژه هیأت داوران بخش مستند سینمای جهان، جایزه بزرگ هیأت داوران جشنواره و همچنین جایزه بهترین فیلمبرداری را از آن خود کند.‌ همچنین در اسکار ۲۰۲۰ نماینده سینمای مقدونیه شمالی کاندید دریافت جایزه در بخش‌های بهترین فیلم غیرانگلیسی و بهترین مستند بلند اسکار است.

درباره فیلم: مستند «سرزمین عسل» که طی سه سال ساخته شده، درباره‌ زن میان‌سالی به نام خدیجه موراتووا است که به همراه مادر ۸۵ساله‌ کم‌بینایش، نظیفه، در یک مزرعه کوچک و بدون برق در دهکده متروکی در کوهستان‌های مقدونیه زندگی می‌کند و به حرفه‌ زنبورداری و تهیه عسل ارگانیک اشتغال دارد. اما داستان مبتنی بر مناقشه‌ فیلم زمانی آغاز می‌شود که مهمانان ناخوانده‌ای وارد این سرزمین می‌شوند و شادابی این زندگی را با روش‌های زنبورداری‌ شان که توجه کمتری به طبیعت دارد، به مخاطره می‌اندازند. ‌

این فیلم روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه جاری، ساعت ١٧، در سالن غزل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اکران می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل