کد خبر: 4170
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
رونمایی از کتاب «قصه‌ها و افسانه‌های شهرستان خنج»

فرهنگ عامه به معنای رسوم باستانی یا ادبیات عامیانه است که شامل قصه‌ها، افسانه‌ها، آوازها، ترانه‌ها، مثل‌ها، معماها و آنچه مردم بصورت شفاهی می‌آموزند است.

به گزارش پیام‌خبر؛ رونمایی از کتاب «قصه‌ها و افسانه‌های شهرستان خنج» که توسط فرشته آبیار گردآوری شده با حضور برخی از مردم فرهنگ‌دوست شهرستان خنج برگزار گردد.

این آیین با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خنج، مؤسسه خیریه احسان و انجمن ادبی شهرستان خنج برگزار گردید.

محمدصادق میری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خنج با تبریک دهه مبارک فجر گفت: فرهنگ عامه به معنای رسوم باستانی یا ادبیات عامیانه است که شامل قصه‌ها، افسانه‌ها، آوازها، ترانه‌ها، مثل‌ها، معماها و آنچه مردم بصورت شفاهی می‌آموزند است. همانطور که پیداست موضوع بسیار گسترده‌ای است و بسیار جای کار دارد که امیدوارم نویسندگان این شهرستان فعالیت در این حوزه را دنبال کنند و اقدام به ثبت فرهنگ عامه این شهرستان نمایند.  

در پایان از کتاب رونمایی و از نویسنده تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.