کد خبر: 4171
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
رونمایی از كتاب یاس خوشبوی یاسین در پاسارگاد

رشد آثار فاخر ادبی و تولیدات علمی از رویش‌های فرهنگی انقلاب اسلامی در چهل و یک سال گذشته بوده است.

از کتاب یاس خوشبوی یاسین نوشته فاطمه ارشدی، نویسنده سعادتشهری در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسارگاد رونمایی شد.

فاطمه ارشدی در این آیین گفت: این قلم شکسته بر آن است که با توفیق الهی و شفاعت بزرگواری که نام مبارکش زینت این اوراق است از آن مادر پهلو شکسته بگوید و من چه بگویم که این دستان را لرزشی است که جز با نظر آن یاس خوشبوی خاندان حضرت محمد (ص) توانایی نوشتن نمی‌یابد و جرأت سخن گفتن ندارد.

  وی این کتاب را تقدیم بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) و شهدا به ویژه برادر شهیدش نمود.

صادق فلاحی، فرماندار شهرستان پاسارگاد نیز گفت: رشد آثار فاخر ادبی و تولیدات علمی از رویش‌های فرهنگی انقلاب اسلامی در چهل و یک سال گذشته بوده است.

فرماندار شهرستان پاسارگاد ادامه داد: چاپ کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از نشان‌های رشد هر جامعه به ویژه در حوزه مسائل فرهنگی اعلام کرد.

رییس شورای تامین شهرستان پاسارگاد با تقدیر از نویسندگان این شهرستان، افزود: در کنار چاپ آثار فاخر باید فرهنگ‌سازی مناسب برای روی آوردن جوانان و آحاد جامعه به خواندن کتاب انجام گرفته و کتاب‌های مناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی توسط نهادهای ذیربط و رسانه ها به مردم شناسانده شود.

 فلاحی بیان داشت: در اسلام نیز اهمیت زیادی برای کسب علم و دانش مطرح شده است و انقلاب اسلامی نیز در طول چهار دهه گذشته رویش‌های زیادی در حوزه‌ها علمی، ادبی، اجتماعی و سایر موضوعات با خود به همراه داشته است.

 در این آیین از نویسنده کتاب یاس خوشبوی یاسین، هاجر زارعی کردشولی، یعقوب مهدی‌پور، دهیار روستای اکبرآباد شهرستان پاسارگاد بعنوان روستای برگزیده درجشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب، با اهدای لوح تقدیر تجلیل شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل