بهره برداری از اقامتگاه بوم گردی در شیراز

شهبازی گفت: نخستین اقامتگاه بومگردی شهر میمند فارس با هشت اتاق است و ظرفیت اقامت ۴۰ نفر گردشگر در یازدهمین روز از دهه فجر افتتاح شد.

به گزارش پیام خبر از شیراز، «درنا شهبازی» از افتتاح نخستین اقامتگاه بومگردی شهر میمند فارس خبر داد و گقت: این اقامتگاه، همزمان با ایام مبارک دهه فجر در شهرستان فیروزآباد افتتاح شد.

مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فیروزآباد ادامه داد: این اقامتگاه بومگردی با مساحت پنج هزارمتر مربع و سرمایه گذاری 30 میلیارد ریالی در یازدهمین روز از ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس، فرماندار و جمعی از مسئولین و مردم شهرستان افتتاح شد.

وی اضافه کرد: این اقامتگاه با هشت اتاق از ظرفیت اقامت 40 نفر گردشگر و مسافر برخوردار است.

شهبازی با اشاره به ایجاد زمینه اشتغال با افتتاح این اقامتگاه بومگردی گفت: با راه اندازی این اقامتگاه زمینه اشتغال 10 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم شده است.

گفتنی است، این اقامتگاه، سومین اقامتگاه شهرستان فیروزآباد است و شهر میمند فیروزآباد، با طبیعتی زیبا برخورداری از اماکن متبرکه و آثار تاریخی شاخص از قطب های مهم گردشگری فارس است.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.