کد خبر: 4184
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
گشایش نمایشگاه «دستچین هنر دست» در خرامه

۱۲۵۰ نفر از شهروندان شهر خرامه، سلطان‌شهر و اهالی روستاهای بخش‌های مرکزی و کربال شهرستان، در این طرح بطور رایگان در رشته‌های مختلف هنری، فنی و مهارتی و با همکاری ۱۷ استاد، مربی و کارشناس که اغلب بومی شهرستان بوده‌اند، مورد آموزش قرار گرفته‌اند

به گزارش پیام‌خبر؛ نخستین نمایشگاه آثار و تولیدات هنرجویان هنرهای سنتی و صنایع دستی شهرستان خرامه در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و اسلامی شهرستان خرامه برپا شد.

در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، نمایشگاه "دستچین هنر دست" با شعار «هنر، خانواده و اقتصاد» با هدف توجه به اشتغال‌زایی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و رشد مهارت‌های زندگی، با حضور فرهاد جهان‌خواه، فرماندار، عبدالصمد سلیمانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، الیاس کشاورز، رئیس شورای اسلامی شهر، الهام ایزدی، مسئول دفتر امور بانوان فرمانداری و عضو شورای اسلامی شهر خرامه و برخی از مسئولین و هنرمندان این شهرستان گشایش یافت.

 فرهاد جهانخواه، فرماندار شهرستان خرامه در این آیین با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و گرامی داشتن یاد امام خمینی(ره) و خاطرات دوران انقلاب اسلامی، به دست‌آوردهای نظام جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته اشاره کرد و به بیان روند اجرا و دست‌آوردهای طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان با محوریت مهارت‌آموزی و اشتعالزایی، پرداخت.

جهانخواه به تأثیر آموختن رشته‌های هنری علاوه بر جنبه‌های زیباشناسی و هنری آن به جنبه‌های اقتصادی و درآمدزایی خانواده و جامعه اشاره کرد و گفت: آثار و تولیدات هنرجویان هنرهای سنتی و صنایع دستی در این نمایشگاه حاکی از علاقه و توجه هنرجویان به ویژه بانوان به رشته‌های مختلف هنری است  که نتیجه عینی و ملموس، بخشی از اجرای طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان خرامه می‌باشد.

فرماندار خرامه افزود: این طرح با محوریت مهارت‌آموزی و اشتغال‌زایی در قالب یک دوره چهار ماهه طراحی و با مدیریت اجرایی الهام ایزدی عضو شورای اسلامی شهر خرامه و مسئول دفتر امور بانوان فرمانداری در مؤسسه قرآنی بیت‌النور خرامه و مشارکت دستگاه‌های مرتبط اجرا گردید.

وی افزود:۱۲۵۰ نفر از شهروندان شهر خرامه، سلطان‌شهر و اهالی روستاهای بخش‌های مرکزی و کربال شهرستان، در این طرح بطور رایگان در رشته‌های مختلف هنری، فنی و مهارتی و با همکاری  ۱۷ استاد، مربی و کارشناس که اغلب بومی شهرستان بوده‌اند، مورد آموزش قرار گرفته‌اند.

عبدالصمد سلیمانی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرامه در حاشیه گشایش نمایشگاه با اشاره به نخستین نمایشگاه آثار و تولیدات هنرجویان هنرهای سنتی و صنایع دستی هنرمندان شهرستان خرامه گفت: با گشایش فاز اول مجتمع فرهنگی و هنری این اداره در سال گذشته همواره تلاش شده است با مشارکت و همکاری سایر دستگاه‌ها، بخش‌های مختلف مجتمع فرهنگی هنری را به مکانی پویا و پر رفت و آمد برای رویدادهای فرهنگی هنری تبدل نماید و نگارخانه این مجتمع یکی از این بخش‌هاست.

سلیمانی ادامه داد: یکی از موانع عرضه و معرفی آثار فرهنگی هنری در شهرستان، نبود مکان مناسب و استاندارد برای این مهم در گذشته بود که با تلاش‌های صورت گرفته در رفع کمبودهای بخش فرهنگ و هنر گام‌های رو به جلویی برداشته شده است که در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بهره برداری آن توسط هنرمندان هستیم.

 دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس به عنوان تأمین‌کننده هزینه‌های اجرای طرح و مؤسسه قرآنی بیت‌النور خرامه به عنوان مجری طرح و فرمانداری شهرستان خرامه، دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان خرامه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرامه، مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان خرامه، فرهنگسرای شهرداری خرامه و دبیرخانه انجمن‌های فرهنگی هنری در اجرای این طرح مشارکت و همکاری داشته‌اند.

این نمایشگا ه تا پایان بهمن ماه در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرامه همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ پذیرای عموم علاقه‌مندان می‌باشد.

.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل